Bezplatné studium střední školy v Dánsku full info

Získej IB – mezinárodní maturitu a vstupenku na prestižní zahraniční univerzity!

Láká Tě studium střední školy v zahraničí? Angličtina není Tvůj největší nepřítel? Máš velkou motivaci a ambice, že to dotáhneš daleko? Tak tohle by mohla být příležitost přesně pro Tebe!

Dánsko nabízí skvělé podmínky nejen pro zájemce o vysoké školy, ale také pro středoškoláky. Několik dánských gymnázií a středních škol poskytuje možnost získat mezinárodně uznávanou maturitní zkoušku IB, která Ti může výrazně pomoci dostat se na přední světové vysoké školy.

 


Studium trvá 1-3 roky, je kompletně v angličtině a taky zadarmo! Tímto je Dánsko výjimečné – na většině IB škol po celém světě je tento program zpoplatněn, včetně škol u nás v České republice. V Dánsku za školné neplatíš nic!

International Baccalaureate Diploma Programme je intenzivní program, který zahrnuje studium šesti předmětů ze šesti skupin – tři předměty vyšší úrovně a tři předměty nižší úrovně. To znamená, že předměty, kterým se chceš věnovat více do hloubky, si vybíráš Ty. Můžeš studovat třeba jazyky, humanitní vědy, exaktní vědy, matematiku, nebo třeba předměty uměleckého zaměření! K Tebou zvoleným předmětům se budeš zabývat třeba teorií a dějinami lidského vědění, kreativitě a dobrovolnictví.

Program je určený primárně pro studenty ve věku 15-19 let – není to ale podmínka! Podat přihlášku si mohou studenti, kteří právě dokončili základní školu (ty čeká často ještě pre-IB program, který trvá jeden rok a plně je připraví na IB program), nebo absolvovali první či druhý ročník na střední škole.

Máš tedy tři možnosti:

  1. Vyzkoušet si pouze 1 rok studia na Pre-IB programu a pojmout to jako finančně dostupný exchange v Dánsku
  2. Absolvovat dvouleté studium IB programu završené mezinárodní maturitou a váženým IB diplomem
  3. Spojit první dvě varianty a absolvovat tříleté studium, které zahrnuje Pre-IB  program (přípravku) a navazující IB program

Vyzkoušej si život na moderní dánské boarding school!

Školy v Dánsku, které IB nabízí, také fungují jako internátní školy, takže nabízí možnost moderního ubytování s širokou škálou možností volnočasových aktivit. Budeš se cítit (téměř) jako doma! Můžeš si zabookovat ranní budíčky, minimálně pětkrát denně se servíruje skvělé jídlo a dvakrát týdně se dělají úkoly v kavárně s pomocí učitelů. Probíhá ale spousta dalších akcí, na některých školách jsou to tematické večery, jinde jsou to různé výlety nebo třeba Halloween. Zažiješ i něco z dánské kultury – většina škol pořádá dánský vánoční večer.  Ubytování samozřejmě zdarma není, ale ceny jsou pro české studenty stále dostupné!

 


A jak je to s cenou ubytování? Ve většině případů se cena all inclusive ubytování pohybuje v rozmezí 14 – 20 000 Kč měsíčně. V některých případech dokážeme zajistit ubytování i levněji, ale je dobré počítat s touto průměrnou cenou.

Tyto příklady cen zahrnují nejen ubytování, ale také stravu a využití všech možných zařízení a aktivit, které škola nabízí.

PŘEČTI SI, JAKÉ JE STUDIUM IB ŠKOLY V DÁNSKU OČIMA ABSOLVENTA JEDNÉ Z NICH – HANUŠE PATERY


7 důvodů proč studovat IB program v Dánsku

  1. Bezplatné studium vysoce uznávaného programu
  2. Studium v angličtině v mezinárodním prostředí, kde najdeš kamarády ze všech koutů světa
  3. Mezinárodní maturita, která Ti pomůže v cestě na prestižní vysokou školu v zahraničí
  4. Život na internátní škole, která poskytuje nejen moderní ubytování, ale také nepřeberné množství volnočasových aktivit
  5. IB školy jsou po celém světě považovány za školy nabízející vysokou úroveň vzdělávání
  6. Možnost zaměřit se na předměty, které Tě baví a chceš se jim v budoucnu věnovat
  7. Díky zaměření na nezávislost, motivaci a akademický i osobností rozvoj si absolventi IB škol často vedou akademicky lépe v porovnání s ostatními studenty

Rozhovor s absolventem IB studia na Struer Statsgymnasium Hanušem Paterou

 

 

Termín přihlášky:

Nejvhodnější období na podání přihlášky je od září do prosince. Oficiální termín na podání přihlášky na nástup od září 2021 je až do 1. března 2021. Nicméně tento termín není závazný a školy mají právo přijímací řízení ukončit dříve pokud budou mít dostatek přihlášek, proto je dobré řešit přihlášky co nejdříve!

 Jak Ti pomůže Scandinavian Study?

Jako agentura nabízíme kompletní servis! Vše s Tebou probereme, dáme dohromady potřebné dokumenty a přihlášku Ti odešleme. Když to vyjde, pomůžeme se zařízením ubytování a poradíme ohledně čehokoliv, co Tě bude zajímat. Tento zprostředkovatelský balíček stojí 25 000 Kč a hradí se ve dvou splátkách. Pokud se na školu nedostaneš, garantujeme Ti vrácení peněz v plné výši. 

 

Zajímá Tě studium na IB škole? Chceš se dozvědět více a popovídat si o Tvých možnostech? Můžeme to probrat! Neváhej nás kontaktovat. 
Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".