Bezplatné studium střední školy v Dánsku

Získej IB – mezinárodní maturitu a vstupenku na prestižní zahraniční univerzity!

Láká Tě studium střední školy v zahraničí? Angličtina není Tvůj největší nepřítel? Máš velkou motivaci a ambice, že to dotáhneš daleko? Tak tohle by mohla být příležitost přesně pro Tebe!

Dánsko nabízí skvělé podmínky nejen pro zájemce o vysoké školy, ale také pro středoškoláky. Několik dánských gymnázií a středních škol poskytuje možnost získat mezinárodně uznávanou maturitní zkoušku IB, která Ti může výrazně pomoci dostat se na přední světové vysoké školy.

 

 

 

 

 

 

 

Studium trvá 1-3 roky, je kompletně v angličtině a taky zadarmo! Tímto je Dánsko výjimečné – na většině IB škol po celém světě je tento program zpoplatněn, včetně škol u nás v České republice. V Dánsku za školné neplatíš nic!

International Baccalaureate Diploma Programme je intenzivní program, který zahrnuje studium šesti předmětů ze šesti skupin – tři předměty vyšší úrovně a tři předměty nižší úrovně. To znamená, že předměty, kterým se chceš věnovat více do hloubky, si vybíráš Ty. Můžeš studovat třeba jazyky, humanitní vědy, exaktní vědy, matematiku, nebo třeba předměty uměleckého zaměření! K Tebou zvoleným předmětům se budeš zabývat třeba teorií a dějinami lidského vědění, kreativitě a dobrovolnictví.

Program je určený primárně pro studenty ve věku 15-19 let – není to ale podmínka! Podat přihlášku si mohou studenti, kteří právě dokončili základní školu (ty čeká často ještě pre-IB program, který trvá jeden rok a plně je připraví na IB program), nebo absolvovali první či druhý ročník na střední škole.

Máš tedy tři možnosti:

  1. Vyzkoušet si pouze 1 rok studia na Pre-IB programu a pojmout to jako finančně dostupný exchange v Dánsku
  2. Absolvovat dvouleté studium IB programu završené mezinárodní maturitou a váženým IB diplomem
  3. Spojit první dvě varianty a absolvovat tříleté studium, které zahrnuje Pre-IB  program (přípravku) a navazující IB program

Vyzkoušej si život na moderní dánské boarding school!

Školy v Dánsku, které IB nabízí, také fungují jako internátní školy, takže nabízí možnost moderního ubytování s širokou škálou možností volnočasových aktivit. Budeš se cítit (téměř) jako doma! Můžeš si zabookovat ranní budíčky, minimálně pětkrát denně se servíruje skvělé jídlo a dvakrát týdně se dělají úkoly v kavárně s pomocí učitelů. Probíhá ale spousta dalších akcí, na některých školách jsou to tematické večery, jinde jsou to různé výlety nebo třeba Halloween. Zažiješ i něco z dánské kultury – většina škol pořádá dánský vánoční večer.  Ubytování samozřejmě zdarma není, ale ceny jsou pro české studenty velice dostupné!

 

 

 

 

 

 

 

A jak je to s cenou ubytování? Hodně záleží na věku studenta. Pokud je Ti pod 18 let, cena internátní školy se vypočítá na základě ročního přijmu Tvých rodičů. Pokud žiješ pouze s jedním z rodičů, počítá se pouze jeho roční příjem. Vzhledem k tomu, že u nás v Česku jsou platy podstatně nižší, než je dánský standart, situace je pro české studenty příznivá.

Příklad: pokud Tví rodiče dohromady vydělávají méně než 420 000 Kč ročně, internátní škola Tě vyjde pouze na zhruba 50 000 Kč za rok (což vychází na pouhých 5 000 měsíčně!!!). Platí se většinou v deseti splátkách během roku. V případě, že rodiče vydělají méně než 700 000 Kč za rok, internátní škola Tě bude stát necelých 70 000 Kč za rok. Maximální výše školného se pohybuje kolem 130 000 Kč za rok – tuto částku hradí student v případě, že jeho rodiče mají roční příjem přesahující 1 500 000 Kč, nebo je student plnoletý. Pokud ale student přesáhne hranici 18 let, má v Dánsku za určitých podmínek nárok na SU – stipendium od dánské vlády, které tyto náklady pokryje.

Tyto příklady cen zahrnují nejen ubytování, ale také stravu a využití všech možných zařízení a aktivit, které škola nabízí.

PŘEČTI SI, JAKÉ JE STUDIUM IB ŠKOLY V DÁNSKU OČIMA ABSOLVENTA JEDNÉ Z NICH – HANUŠE PATERY


7 důvodů proč studovat IB program v Dánsku

  1. Bezplatné studium vysoce uznávaného programu
  2. Studium v angličtině v mezinárodním prostředí, kde najdeš kamarády ze všech koutů světa
  3. Mezinárodní maturita, která Ti pomůže v cestě na prestižní vysokou školu v zahraničí
  4. Život na internátní škole, která poskytuje nejen moderní ubytování, ale také nepřeberné množství volnočasových aktivit
  5. IB školy jsou po celém světě považovány za školy nabízející vysokou úroveň vzdělávání
  6. Možnost zaměřit se na předměty, které Tě baví a chceš se jim v budoucnu věnovat
  7. Díky zaměření na nezávislost, motivaci a akademický i osobností rozvoj si absolventi IB škol často vedou akademicky lépe v porovnání s ostatními studenty

Rozhovor s absolventem IB studia na Struer Statsgymnasium Hanušem Paterou

 

Termín přihlášky:

Oficiální termín na podání přihlášky na nástup od září 2020 je do 15. 3. 2020. Nicméně tento termín není závazný a školy mají právo přijímací řízení ukončit dříve pokud budou mít dostatek přihlášek, proto je dobré řešit přihlášky co nejdříve!

 


NAŠE PARTNERSKÉ IB ŠKOLY V DÁNSKU

Ikast-Brande Gymnasium (IBG)

Tato škola se nachází v srdci Jutského poloostrova ve městečku Ikast, které má přes 15 000 obyvatel. Gymnázium navštěvuje okolo 600 studentů a je zajímavé tím, že je jedinou IB sportovní školou. Co to znamená? Studium v Ikastu nabízí skvělé podmínky pro ty, kteří chtějí zkombinovat studium IB programu se sportem. Mladým sportovcům je tu umožněno přizpůsobit vyučování tréninkovému plánu, a to i dokonce vrcholovým sportovcům. Ikast-Brande Gymnasium nabízí tréninky házené, fotbalu, juda, golfu, hokeje, badmintonu a volejbalu. Pokud není Váš vysněný sport na seznamu, neznamená to, že je vše ztraceno. Napište nám a my zjistíme, zda by to šlo zařídit!

 

Struer Statsgymnasium (SSG)

Struer Statsgymnasium má  750 studentů a pro 120 z nich je toto místo také druhým domovem. Mnoho mezinárodních studentů z různých koutů světa totiž žije na internátní škole, kterou tato škola nabízí. Ačkoliv je Struer menší město, je atraktivní hned z několika důvodů. Nachází se přímo u „Limfjordu“, který nabízí možnost windsurfingu, plachtění a dalších vodních sportů. Škola je si toho velmi dobře vědoma a i proto nabízí například kurzy kajakingu! Další výhodou je dobré spojení na letiště v Billundu, odkud létá přímá linka (nejen) do Prahy za velmi příznivé ceny.

 

Grenaa Gymnasium (GG) 

Grenaa je město v nejvýchodnější části Jutského poloostrova, přímo u moře! Poblíž najdete nejen plno pláží, ale také třeba národní park. Velkou výhodou je dobré spojení do nedalekého Aarhusu, druhého největšího dánského města, a letiště vzdáleného pouhých 15 km. Na gymnáziu v Grenaa studuje 550 studentů a mnozí z nich bydlí v internátní škole, která se pyšní 111 pokoji. Grenaa je také domovem mnoha mezinárodních studentů a nabízí nejen sportovní, ale také umělecké vyžití. Můžete si dokonce zvolit hudbu nebo umění jako jeden ze svých předmětů!


Jak Ti pomůže Scandinavian Study?

Jako agentura nabízíme kompletní servis! Vše s Tebou probereme, dáme dohromady potřebné dokumenty a přihlášku Ti odešleme. Když to vyjde, pomůžeme se zařízením ubytování a poradíme ohledně čehokoliv, co Tě bude zajímat. Tento zprostředkovatelský balíček stojí 15 000 Kč a hradí se ve dvou splátkách. Pokud se na školu nedostaneš, garantujeme Ti vrácení peněz v plné výši. 

 

Zajímá Tě studium na IB škole? Chceš se dozvědět více a popovídat si o Tvých možnostech? Můžeme to probrat! Neváhej nás kontaktovat.