4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech

4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized V půlce loňského června jsem se rozhodla zúčastnit se třídenního Northside festivalu, který se konal v Aarhusu – a to jako dobrovolník. Co mě k tomu vedlo?

A proč byste měli dobrovolničit na letních festivalech v Dánsku také vy?

 

Vstup zdarma

Prvotním spouštěčem nápadu přihlásit se jako dobrovolník je určitě vstupné zdarma*. Festivaly v 4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized Dánsku nevyjdou zrovna na pár korun, takže člověk hledá způsoby, jak se na své oblíbené kapely podívat a nenechat za lístek půlku své výplaty. Já jsem odpracovala dvě osmihodinové směny v průběhu prvních dvou dní. Po páteční směně jsem šla na koncert dánské skupiny Lukas Graham a světového Iggyho Popa a něděli jsem si pak užila na plno – Damien Rice, Jake Bugg, Flume, Beck a hodně piva… těch 16 hodin hlídání kontejnerů a sbírání odpadků s partou ostatních lidí za to stálo stoprocentně.

 

Noví lidé

„Staň se dobrovolníkem, poznáš spoustu skvělých lidí!“ – Hlásají nabídky na dobrovolničení všeho druhu. Já toto heslo určitě můžu potvrdit. Nejen, 4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized že jsem si užila zábavu s mými kamarády, ale seznámila jsem se s několiika dalšími, například se slečnou ze Španělska a klukem, co studuje ve Švédsku a pochází z LA. Skvěle jsme si pokecali u kontejnerů a povyprávěli si zajímavosti „ze světa“. Konverzace s cizinci mě vždycky motivují do dalšího cestování. Kontakty si určitě budu strážit jako oko v hlavě. 🙂

 

Dobrý pocit

4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized Protože přispěji tomu, aby organizace celého festivalu běžela jako na drátkách. Někdy jsem až žasla, kolik odpadků zbylo po každém koncertu. Northside si zakládá na udržitelnosti a proto se během festivalu odpad třídí na 12 různých druhů. Občerstvení by mělo být organické a lokální a jen zlomek lidí dorazí na festival autem. Být součástí festivalu s takovými hodnotami pro mě bylo přínosné a odnesla jsem si i pár poznatků – jako například fakt, že filtr od cigarety se rozkládá 5 let.

 

 

 

Zákulisí4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized

Je hodně zajímavé proniknout do zákulisí tak obrovské události – a tím nemyslím do VIP lounge pro kapely, i když i to by určitě stálo za to. Pro mě osobně je velkým přínosem nahlídnout do toho, jak probíhá organizace tak velkého eventu a vyzkoušet si na vlastní kůži, kolik úsilí za tím vším stojí. Na co všechno si musí organizátoři dát pozor a kolik lidí se na takovém eventu vlastně podílí… Dobrovolníků bylo někdy až přebytek, kdyby se náhodou něco pokazilo. Práce jako taková byla proto celkem pohoda, takže si člověk mohl vždycky i na nějakou dobu odběhnout a užít si trochu té letní festivalové pohody například v lounge pro dobrovolníky. 🙂

A co vy, máte nějakou zkušenost s dobrovolnictvím?

Aneta Petržilková

4 důvody, proč dělat dobrovolníka na dánských festivalech/uncategorized

 

 

 

 

*na některých festivalech je po dobrovolnících někdy požadován depozit, například 300dkk