Studijní zájezd na Floridu (Petr)

V dubnu letošního roku jsme se vydali na studijní zájezd na Floridu. Tento výlet byl určen zejména pro obory Marketing Management a Logistics Management (což je obor, který studuji) ze ZIBATu, Campus Køge. Celý zájezd trval dva týdny, během kterých jsme navštívili spoustu zajímavých míst.

Hlavním cílem tohoto study tripu bylo nahlédnutí do amerických společností a způsobu fungování. CelkemStudijní zájezd na Floridu (Petr)/uncategorized jsme byli ubytováni ve dvou městech, v Hollywoodu a v Orlandu. Celý zájezd byl zameřen zejména na “business” stránku věci, pro nás, jako studenty oboru management, tedy velice zajímavá a cenná zkušenost. Na oficiálním programu byla i, mimo jiné, partnerská škola ZIBATu na Floridě – Valencia College. Díky zapůjčeným vozidlům (vozidla a benzín platila škola) a spoustě volného času jsme měli mnoho příležitostí k tomu, abychom prozkoumali krásy Floridy dle vlastního přání. Vedle hlavního programu, stanoveného školou, jsme se tak mohli podívat do Universal Studios, Kennedy Space Center, souostroví Keys, nebo se proletět helikoptérou nad Orlandem. Hlavně náštěva parku Wild Florida je nezapomenutelným zážitkem, kde jsme se na “vznášedle” projížděli po bažinách mezi aligátory ! !

Studijní zájezd na Floridu (Petr)/uncategorized Mimo všechny různé společnosti jsme take okusili americký lifestyle na vlastní kůži, relax na Miami beach, zastávky ve všech různých “fast foodech”, sledování zápasu NBA, nebo užívání večera v místních klubech. Celý trip se stal pro všechny neskutečným zážitkem. Nejlepší na všem bylo množství volného času čas, I když jsme se zúčastnili všech company visits, měli jsme spoustu prostoru na nákupy nebo na prosté užívání floridské atmosféry (slunce, moře a 30° si člověk prostě vychutná po pár měsících v Dánsku :)).

Krom jedné menší komplikace, která se během pár minut vyřešila (problém s rezervací na hotelu) hodnotím celý zájezd velice kladně, i když ubytování v Hollywoodu bylo poněkud “laciné”, ale za celkovou cenu zájezdu to nebylo nic hrozného, naopak, nečekal bych tolik skvělích míst a takový “servis” za relativně nízkou cenu.

Studijní zájezd na Floridu (Petr)/uncategorized Po návratu nás čekal jen report, museli jsme sepsat naše dojmy a zkušenosti které jsme během zájezdu získali, vzhledem k maximální spokojenosti všech zúčastněných to ale nebyl sebemenší problém. Jednalo se o první zájezd tohoto typu ale vzhledem k vysoké spokojenosti a účasti to nebylo naposled, takže pokud uvažuješ o studiju nějakého program který nabízí Campus Køge, určitě se vyplatí do toho jít, můžeš se dostat dál, než bys čekal/a :)!

Official video z tripu:

https://www.facebook.com/easj.campus.koege/videos/497611040422984

 

Petr Jiránek

Studijní zájezd na Floridu (Petr)/uncategorized