Financovanie studia v zahranici so Scandinavian study 2016-17

Financování studia

Každá země v naší nabídce má trochu jiný systém financování studia. Níže naleznete základní informace o nejpopulárnějších zemích.

Financování studia v Dánsku

Pro studenty z EU je studium v ​​Dánsku BEZPLATNÉ (pro studenty mimo EU stojí 225 000 Kč na rok!) Získat je možné i stipendium v celkové výši zhruba 20 000 Kč měsíčně. Více informací o financování studia v Dánsku najdete na tomto odkazu.

Financování studia ve Velké Británii

Financování studia ve Velké Británii je jednoduché. Jeden školní rok na univerzitě stojí bakalářského studenta £9250 . Magisterské studium je možné studovat už od £4000 za rok.  Každý student z jedné ze zemí EU má možnost financovat studium prostřednictvím státní studentské půjčky. Studentskou půjčku nebude muset v zásadě nikdy splácet, pokud nebudete vydělávat více než £21,000 ročně (zhruba 50 000 Kč měsíčně)! Více informací o financování studia v Anglii najdete na tomto odkazu.

Brexit neznamená pro české studenty nastupující v roce 2018 žádnou změnu ve financování studia. Všichni mají zaručené stejné podmínky jako britové až do ukončení studia.

Financování studia v Nizozemsku

Financování studia v Nizozemsku určitě nezničí váš domácí rozpočet. Studenti pocházející z EU, stejně jako Nizozemci platí studijní poplatek a to zhruba 50 000 Kč ročně.

Školné je možné rozdělit ročně až do deseti splátek a tedy na začátek studia stačí pouze prvních 5 000 Kč. Také Nizozemská vláda nabízí možnost výhodné vládní půjčky pro všechny občany EU. Další informace o možnosti financování studia v Nizozemsku najdete zde.

Financování studií ve Švédsku a Finsku

Studium ve Švédsku a ve Físnku je podobně jako v Dánsku bezplatné. Student si hradí pouze náklady na studijní materiály, ubytování, transport a stravu. Další informace ohledně financování studia ve Švédsku a FInsku najdete zde.

Neváhejte nás kontaktovat pro kompletní informace ohledně financování studia v zahraničí.

 

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".