Magisterské studium v Dánsku

Dobrý den,

velmi Vám děkujeme za Váš zájem hlásit se k magisterskému studiu do Dánska. Studentům se zájmem o studium magisterských oborů v Dánsku pomáháme už od roku 2010 a od té doby s naší pomocí do Dánska odjeli studovat stovky studentů.

Magisterské studium v Dánsku bylo a pořád je velmi zajímavou možností jak si dokončit magisterské studium v angličtině v zemi, kde se za studium neplatí žádné školné a ještě má každý student nárok získat velmi slušný grant zhruba 20 000 Kč měsíčně, pokud legálně pracuje alespoň 10 hodin týdně. Toto z Dánska dělá velmi atraktivní studentskou destinaci a každý rok se do Dánska hlásí množství studentů ze všech zemí světa.

Bohužel díky této situaci my jako agentura už spolupracujeme pouze s několika fakultami na Aalborg a Aarhus University, které nabízejí magisterské obory. Proto jsme se rozhodli od roku 2018 magisterské studium v Dánsku aktivně nezprostředkovávat, protože na to nemáme prostředky.

Nicméně za tu dobu, kterou magisterské studium v Dánsku zprostředkováváme, jsme vytvořili postupy a návody na to, jak se k magisterskému studiu hlásit a jak si celou přihlášku dokáží studenti udělat sami.

Magisterské studium v Dánsku je skvělá věc a pořád je velká šance, že na některou ze škol budete přijati, bohužel si vše budete muset zařídit sami. V ČR neexistuje žádná agentura, která by Vám s tím pomohla, a proto se budete muset spolehnout hlavně na návody, které Vám bezplatně poskytneme my.

Základní informace, které byste měli vědět:

  • Přihláška k magisterskému studiu na dánské školy Vás nestojí nic. Na všechny školy je přihláška pro občany EU bezplatná. Jediné co Vás to bude stát, je Váš čas.
  • Na školy se nedělají žádné přijímací zkoušky. Školy Vás vyberou na základě Vašehopředchozího navazujícího bakalářského studia.
  • Ke každé přihlášce budete muset přiložit výpis získaných ECTS kreditů v angličtině. Bakalářské studium nemusíte mít dokončené, ale musíte ho dokončit před nástupem na školu.
  • Na každou školu budete potřebovat nějaký certifikát ověřující úroveň Vaší angličtiny. Uznávané certifikáty na všech školách jsou IELTS a CAE. Certifikát nemusíte mít dokončený při podávání přihlášky, nicméně musíte škole doložit, že jste k nějaké zkoušce přihlášení (místo certifikátu nahrát třeba fakturu o uhrazení zkoušky). Finální certifikát musíte škole poslat většinou do konce června nebo července.
  • Deadline na podání přihlášky je na většině škol 1.3.
  • Seznam všech magisterských oborů v angličtině na všech školách, najdete zde.

 

Studium v Dánsku je skvělá příležitost a přihláška Vás nestojí nic. Je nám opravdu líto, že Vám s přihláškami nedokážeme více pomoci. Na odpovídání na individuální dotazy mimo naše partnerské obory také nemáme kapacity, nicméně můžete se přidat do naší FB skupiny a tam se Vám pokusíme poradit.

Kompletní návod jak si udělat bezplatnou přihlášku obdržíte automaticky po registraci zde.

Přejeme Vám hodně úspěchů v Dánsku.

Váš team Scandinavian study

P.S.: Dokážeme Vám pomoci s přijetím na naši partnerskou univerzitu Jonkoping University ve Švédsku, kde je pro Vás také studium bez školého. Dále pak na naše partnerské školy v Anglii nebo Walesu. Za magisterské studium na těchto školách v UK se sice platí školné, ale studenti mají možnost získat velmi výhodnou státní půjčku, kterou je možné použít jak na školné, tak na vlastní náklady. Samotné studium trvá pouze jeden rok. Zajímavé je, že tuto britskou půjčku studenti za určitých podmínek nemusí nikdy splatit. Více se dozvíte zde nebo nás kontaktujte.

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".