O Scandinavian study

Hlavní předností Scandinavian study je, že náš tým je jako jediný v České republice a na Slovensku složený z absolventů univerzit v Dánsku. Díky tomu Vám umíme poskytnout relevantní a komplexní informace ohledně bezplatného VŠ studia a života v Dánsku a celkově v zahraničí. Díky Vaší podpoře a rostoucímu zájmu o studium v Dánsku jsme se za roky 2010 – 2018 stali lídry na českém a slovenském trhu. Děkujeme Vám.

Scandinavian study

Nevíte si rady, jak a kde začít? Kontaktujte nás! 

 

O Scandinavian study/

Za Scandinavian study zakladatelé Roman Hutira a Jakub Růžička

Kdo jsme a jak to začalo

Scandinavian study je studentská agentura fungující od konce roku 2010, zaměřující se na zprostředkování a zvýšení veřejné informovanosti o možnostech studia v Dánsku pro občany Evropské unie.

V roce 2010 jsme založili internetové stránky o studiu v Dánsku a následně začali pomáhat ostatním studentům. Projekt Scandinavian study tedy vznikl z motivace informovat a pomoci ostatním.

Naše přednosti

  • Naší hlavní výhodou je osobní zkušenost se studiem a životem v Dánsku, díky které jsme schopni více poradit a pomoci zájemcům. Ať už se to týká ubytování, úřadů, zdravotního pojištění či s čehokoliv jiného, nabízíme otevřený přátelský přístup a ochotu pomoci.
  • Mluvíme dánsky a díky tomu jsme schopni poradit i s takovými záležitostmi jako jsou smlouvy ohledně ubytování v Dánsku a mnoho dalšího.
  • V rámci přihlášení na školy v Dánsku s pomocí Scandinavian study získáte kontakty i na ostatní české studenty, kteří už v Dánsku jsou a také kteří se s vámi do Dánska hlásí.
  • Univerzity, které zastupujeme, patří mezi přední vzdělávací instituce a vysokoškolský diplom z nich je uznávaným a platným dokladem o absolvování studia i doma i v ostatních zemích EU.
  • Přes Scandinavian study má student šanci si podat několik přihlášek za jednotný administrativní poplatek.
  • V případě, že student není držitelem IELTS nebo TOEFL certifikátu, je možné absolvovat náhradní test z anglického jazyka u nás.
  • S námi má šanci studovat v zahraničí každý, kdo touží dosáhnout kvalitního vysokoškolského vzdělání. Studenti pocházející z členských zemí EU včetně Slovenska a České republiky za studium na vysoké škole ve Skandinávii neplatí žádné školné.

Náš cíl a naše hodnoty

Naším záměrem je umožnit vysokoškolské vzdělání v Dánsku všem studentům, kteří mají dostatečnou
kvalifikaci a motivaci ke studiu. A hlavně, naším cílem je dostatečně připravit a informovat zájemce o studium v Dánsku tak, aby byli na pobyt v Dánsku co nejvíce přichystaní a dokázali si ho co nejvíce užít.

Především nám záleží na poskytování reálných informací a na přátelském přístupu. Celý tým má největší radost z toho, když jsou studenti v Dánsku spokojení, což například vyjadřují svými komentáři a svoji celkovou zpětnou vazbou (zkušenosti studentů ZDE).

Kdo stojí za českým týmem?O Scandinavian study/

Základ tvoří Markéta a Jakub, absolventi školy UCN v Aalborgu a magisterských oborů na Aalborg university. Oba dva vystudovali AP degree v Tourism and Hospitality managementu, poté navázali na BA Top-up nástavbu v International Sales and Marketing managementu  a nakonec oba nastoupili na magisterské obory na Aalborg University (M:Culture, Communication and Globalization, J:Tourism Management).

 

 

 

O Scandinavian study/

v Kodani u sochy malé mořské víly

Markéta

Markéta miluje společnost lidí a zábavu, ale rozhodně nepohrdne chvilkou pro sebe s knížkou. Miluje cestování, poznávání nových zemí a kultur. Ve volném čase si ráda zajde do fitness centra, dá si něco dobrého k jídlu a nebo se podívá na nějaké inspirativní video či dokument.

Markétin příběh

Během své střední školy (obchodní akademie v Praze) Markéta absolvovala jazykový kurz v Anglii a to ji natolik nadchlo, že se rozhodla po maturitě vyjet někam do zahraničí. Po maturitě byla ale otázka kam a co dál, zda za prací či studiem. Náhodou objevila možnost studia v Dánsku, neváhala se přihlásit a ono to vyšlo. Během studia měla Markéta různé studentské brigády, které ji pomohly financovat život v Dánsku.

Markéta čerstvě vystudovala magisterský program na Aalborg university „Culture, Communication  and Globalization“. Během AP programu absolvovala 3 měsíční pracovní stáž v Řecku v Aténách v Business hotelu. Na BA top-up programu to byla 4 měsíční pracovní stáž v Kostarice, kde pracovala v marketingovém oddělení pro neziskovou organizaci zaměřující se na dobrovolníky pomáhající v Kostarice.

 

Jakub

Jakub je nadšený sportovec, který je členem několika dánských sportovních klubů (hokejový a pingpongový klub). Kromě těchto sportů miluje lyžování, také rád objevuje krásy jiných zemí a kultur.

Jakubův příběh

Po odmaturování na pražském gymnáziu Ústavní nastoupil na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze (ČZU), kde strávil necelé 2 roky studia. Během toho strávil dvakrát léto prací na farmách ve Skotsku. Při studiu na VŠ v ČR si uvědomil, že to není to pravé, co ho baví a proto se rozhodl vycestovat do Irska za prací. Po 2 letech strávených v Irsku a Velké Británii se rozhodl vrátit zpátky do školy, ale studim v ČR ho už nelákalo. Čistě náhodou se dozvěděl o studiu v Dánsku, pro které se nadchl. Po dobu studia pracoval v několika Aalborských restauracích. Ve volném čase si rád zaběhá, zahraje ping pong, kde mimo jiné i jako dobrovolník trénuje děti.

Jelikož v Dánsku není neobvyklé začít vysokoškolské studium později a ne hned po vystudování střední školy, ve svých 29 letech Jakub začal magisterské studium na Aalborg university.

Jakub je příkladem toho, že začít studovat v Dánsku není nikdy pozdě.

Přečtěte si rozhovor s Jakubem ZDE .

 

Natálie 

Natálie už před odjezdem do Dánska ráda trávila svůj volný čas s přáteli nad dobrou kávou,

O Scandinavian study/

Natálie v Anglii

ale až díky Dánsku pochopila, ten pravý význam, jak na to správné „hygge“. Kromě toho má Natálie velkou vášeň pro cestování, dobré jídlo, čtení a módu.

Natáliin příběh

Během studia na střední škole absolvovala Natálie dva kurzy angličtiny v zahraničí a po této zkušenosti se rozhodla směřovat své další, vysokoškolské studium za hranice. Důvodem byl také dánský lákavý praktický styl výuky a možnost zlepšit si při tom také angličtinu. Natálie má za sebou studium AP oboru Makreting Management na Business Academy v Aarhusu a nyní studuje navazující bakalářský program Branding and Marketing zameřený na design a módu na VIA University College v Herningu.

Natálie si mimochodem vybrala „Scandi“ pro svou povinnou stáž při studiu, kde byla po skončení moc spokojená, tak jako s ní byl i zbytek teamu, a proto je od ledna 2017 novou součástí našeho týmu.

 

Kačka

Kačka je nadšená cestovatelka a je těžké ji dlouho udržet na jednom místě. V létě ráda šlape po horách, v zimě je sjíždí a ráda se účastní různých hudebních, sportovních, cestovatelských a “foodie” festivalů. Bez dobré filtrované kávy by nám ale asi moc nefungovala?.

Kaččin příběh

Už během studia na Střední hotelové škole v Poděbradech to Kačku táhlo do zahraničí a trávila letní prázdniny prací v Řecku. Škola jí nijak extra nebavila, proto se po maturitě rozhodla pro tzv. “gap year” a odcestovala na rok do Irska, kde pracovala a pilovala angličtinu. Z jednoho roku se vyklubaly roky tři, kdy Kačka cestovala po Evropě, navštěvovala kurzy angličtiny v Austrálii a zúčastnila se ročního au-pair programu v USA. Když si uvědomila, jakým směrem by se chtěla v životě ubírat, vzpoměla si na studium v Dánsku, o kterém se dozvěděla ještě na střední škole. Zkontaktovala Scandinavian study a nyní už úspěšně vystudovala Marketing Management na škole UCN v Aalborgu. Kačka se ráda chopí každé příležitosti poznávat nová místa a kultury, strávila tedy jeden semestr studiem ve Francii a poslední rok bakalářského studia si dokončí v Londýně.

 

Honza

Honza často cestuje a potkává se s novými lidmi. O víkendu občas zajde s přáteli do kina, nebo na čaj. Velice si oblíbil Velkou Británii a doufá, že se jednou stane jeho dalším domovem. Jelikož rád poznává lidi, tak je dost možné, že se s vámi sejde na vaší univerzitě v UK.

Honzův příběh

Honzu motivovala ke studiu v Dánsku jeho profesorka angličtiny, která mu pomáhala v rozvoji jazykových dovedností a odhodlat se pro studium za hranicemi. Honza se také hlásil do Dánska přes Scandinavian study a byl jeden z prvních, co si podali přihlášku už během července. Byl přijat, na BAAA, kde studoval International Marketing Management. Podařilo se mu v Dánsku najít brigádu a mít SU. Také měl velké štěstí na ubytování, měl pro sebe svůj vlastní baráček s dvěma patry, přední a zadní zahradou, který mu závidí polovina kanceláře. V druhém ročníku se Honza rozhodl, že by chtěl zkusit studium v UK, kam se dostal přes program ERASMUS+.

Nyní studuje akcelerovanou verzi International Business Managementu na ARU v Cambridge a těší se, až si před jméno v září 2019 napíše BSc. a bude moci pokračovat se studiem a získáváním dalších zkušeností jak v osobním, tak profesním životě.

 

Marek 

Marek se rád věnuje sportu a často tráví čas se svými přáteli. Nejraději cestuje a poznává nové kultury a místa, miluje lyžování a cyklistiku, ale také si rád zahraje volleyball nebo si uvaří dobré jídlo. Rád tráví čas v italských horách, kde se věnuje horské turistice, lyžování a procvičování italštiny.

 

Markův příběh

O Scandinavian study/

Marek v dánském Løkken

Už během Česko-Anglického studia na Gymnáziu Hejčín v Olomouci se rozhodl, že by po maturitě chtěl vyjet do zahraničí za prací. Vždy ho lákala Skandinávie a chtěl tedy strávit rok ve Švédsku, předtím než začne svá vysokoškolská studia. Na veletrhu vysokých škol v Brně se ale dozvěděl o možnosti studia v Dánsku a ta možnost ho zaujala natolik, že na poslední chvíli změnil své plány a přes Scandinavian study si podal přihlášku do Dánska. Po půl roce studia oboru Computer Science zjistil, že  IT zaměření není přesně to, co ho baví a z jeho studia se nakonec vyklubal původně zamýšlený ‘gap year’, který strávil poznáváním dánské kultury, cestováním po Dánsku a Evropě a prací. Díky tomuto volnému roku si Marek dokázal plně uvědomit, jakou životní dráhou se vydat a tak v září 2015 začal studovat Business Management v Odense, který teď již studuje druhým rokem. Stejně tak jako Štěpán se Marek stal novou posilou Scandinavian study, aby mohl pomáhat dalším studentům dostat se do Dánska a umožnit jim tak také získat tuto úžasnou životní zkušenost v zahraničí.

Marek je příkladem toho, že někdy není vůbec špatný nápad si po maturitě dát od studia pauzu, uspořádat si myšlenky a plně si uvědomit, jakou životní dráhou se vydat.

 

Štěpán

Štěpán je nejradši obklopen přáteli, sleduje dánskou kinematografii, ale taky světovou politiku. Jako všichni ve Scandinavian study, také miluje cestování a poznávání nových kultur.

 

O Scandinavian study/

Štěpán v San Franciscu u slavného Golden Gate Bridge

Štěpánův příběh

Už během studia na Gymnáziu Teplice měl Štěpán to štěstí trávit letní prázdniny na studijních pobytech v zahraničí. Všude od USA, přes Kanadu, Nový Zéland až po Argentinu sbíral Štěpán nové zkušenosti a poznával lidi z celého světa.

Po neúspěšných příjímacích zkouškách na zubní lékařství přehodnotil směr svého studia a díky pomoci Scandinavian study se dostal na AP Degree obor Marketing Management na Business Academy Aarhus. Život v Dánsku si během studia zamiloval, poznal spoustu nových lidí, absolvoval pracovní stáž v Kostarice a jeho život nabral nový směr. Po absolvování BA Top-Up oboru nyní pokračuje v master programu International Business na Aarhus University a plánuje v Dánsku zůstat.

Jelikož chtěl Štěpán pomoci i dalším českým studentům získat skvělou dánskou zkušenost, stal se novou posilou týmu během prázdnin 2015.

Přečtěte si Štěpánův článek o životě v Dánsku v Lidových Novinách ZDE.

 

 

 

O Scandinavian study/

Nevíte si rady, jak a kde začít? Neváhejte nás kontaktovat! 

 

 

Televizní reportáže o studiu v Dánsku Česká televizeSTVMarkíza.  

Scandinavian study