O Scandinavian study

Hlavní předností Scandinavian study je, že náš tým je jako jediný v České republice a na Slovensku složený z absolventů vysokých škol v Dánsku. Díky tomu Vám umíme poskytnout relevantní a komplexní informace ohledně bezplatného vysokoškolského studia a života v Dánsku, ale i ve Švédsku, Finsku a Holandsku. Díky Vaší podpoře a rostoucímu zájmu o studium v zahraničí jsme se stali lídry na českém a slovenském trhu. Děkujeme Vám.

Naše přednosti:

  • Naší hlavní výhodou je osobní zkušenost se studiem a životem v Dánsku, díky které jsme schopni lépe poradit a pomoci zájemcům. Ať už se to týká ubytování, úřadů, zdravotního pojištění či čehokoliv jiného, nabízíme otevřený přátelský přístup a ochotu pomoci.
  • Vysoké školy, které zastupujeme, patří mezi moderní a inovativní vzdělávací instituce, které poskytují kvalitní vzdělání a vysokoškolský diplom z nich je uznávaným a platným dokladem o absolvování studia u nás i v zahraničí.
  • Všichni jsme zažili to, co zažívají studenti, kteří se s námi chtějí hlásit. Měli jsme podobné otázky, pocity, pochyby… proto vždy rádi odpovíme na jakýkoliv dotaz a snažíme se o individuální přístup a flexibilitu.
  • Student si může přes Scandinavian study podat hned několik přihlášek v rámci jednoho servisního balíčku.
  • S námi má šanci studovat v zahraničí každý, kdo touží dosáhnout kvalitního vysokoškolského vzdělání. Studenti pocházející z členských zemí EU včetně Slovenska a České republiky za studium na vysoké škole ve Skandinávii neplatí žádné školné (kromě Norska).

Kdo stojí za českým týmem?

Jakub

Jakub je nadšený sportovec, který je členem několika dánských sportovních klubů (hokejový a pingpongový klub). Kromě těchto sportů miluje lyžování, a také rád objevuje krásy jiných zemí a kultur.

Jakubův příběh

Po odmaturování na pražském gymnáziu Ústavní nastoupil na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze (ČZU), kde strávil necelé 2 roky studia. Během toho strávil dvě léta prací na farmách ve Skotsku. Při studiu na VŠ v ČR si uvědomil, že to pro něj není to pravé a proto se rozhodl vycestovat do Irska za prací. Po 2 letech strávených v Irsku a Velké Británii se rozhodl vrátit zpátky do školy, ale studim v ČR ho už nelákalo. Čistě náhodou se dozvěděl o studiu v Dánsku, pro které se nadchl. Po dobu studia na University College of Northern Denmark (UCN) pracoval v několika Aalborských restauracích.

Jelikož v Dánsku není neobvyklé začít vysokoškolské studium později a ne hned po vystudování střední školy, ve svých 29 letech Jakub nastoupil na magisterské studium na Aalborg University.

Jakub je příkladem toho, že začít studovat v Dánsku není nikdy pozdě.

Káťa

Kačka je nadšená cestovatelka a je těžké ji dlouho udržet na jednom místě. V létě ráda šlape po horách, v zimě je sjíždí a ráda se účastní různých hudebních, sportovních, cestovatelských a “foodie” festivalů. Bez dobré filtrované kávy by nám ale asi moc nefungovala.Kateřina Ženíšková

Kátin příběh

Už během studia na Střední hotelové škole v Poděbradech ji to táhlo do zahraničí a trávila letní prázdniny prací v Řecku. Škola jí nijak extra nebavila, proto se po maturitě rozhodla pro tzv. “gap year” a odcestovala na rok do Irska, kde pracovala a pilovala angličtinu. Z jednoho roku se vyklubaly roky tři, kdy Kačka cestovala po Evropě, navštěvovala kurzy angličtiny v Austrálii a zúčastnila se ročního au-pair programu v USA. Když si uvědomila, jakým směrem by se chtěla v životě ubírat, vzpoměla si na studium v Dánsku, o kterém se dozvěděla ještě na střední škole. Zkontaktovala Scandinavian Study a úspěšně vystudovala Marketing Management na škole UCN v Aalborgu.

Kačka se ráda chopí každé příležitosti poznávat nová místa, strávila tedy jeden semestr studiem ve Francii a poslední rok bakalářského studia absolvovala na London South Bank University v Londýně. Po dokončení studia se chopila pracovní příležitosti v marketingu a nedávno se také pustila do studia žurnalistky!

Lenka

Jak už je ve Scandi teamu zvykem, jedním z Lenčiných koníčků je cestování. Po jejím pobytu v Dánsku, během kterého měla možnost procestovat několik zemí, se ale rozhodla, že je na čase také prozkoumat krásná česká zákoutí! Mimo to taky ráda vaří a hraje badminton. Když potřebuje relaxovat, skládá puzzle. Rozhodně ale nepohrdne ani večerem ve znamení vína, hudby a dobré společnosti.

Lenčin příběh

Lenka pochází z malého městečka, kde vyrůstala a snila o studiu v zahraničí už od základní školy. Během studia na gymnáziu se rozhodla přestat snít a začít jednat. Tehdy se do Dánska přihlásila také s pomocí Scandinavian Study a nakonec si vybrala školu University College Lilleabaelt ve Vejle, kde studovala obor Service, Hospitality and Tourism Management. Hned první týden se jí podařilo najít si brigádu ve skladu, a po několika měsících sklad vyměnila za francouzskou restauraci, kde se z myčky nádobí díky lásce k vaření dostala na pozici kuchařky. Během svého AP Degree studia absolvovala stáž ve Scandinavian Study, což nakonec vedlo k tomu, že ve Scandi působí dodnes a pomáhá dalším studentům na jejich cestě do Dánska.

Po absolvování stáže si Česko znovu zamilovala a život a práce jí tu baví natolik, že se rozhodla zůstat. Zároveň chtěla ale pokračovat ve studiu zahraniční univerzity – a nakonec našla způsob, jak to udělat! Své bakalářské studium tedy úspěšně dokončila na Edinburgh Napier University ve Skotsku, které absolvovala dálkově z Prahy. Nyní je specialistknou na středoškolské studium v Dánsku a díky ní rozšiřujeme portfolio středních škol i do jiných skandinávských zemí.

 

Nevíte si rady, jak a kde začít? Neváhejte nás kontaktovat!