O Scandinavian study

Věděli jste, že agentura Scandinavian Study vznikla na kampusu dánské univerzity Aalborg University při studiu našich zakladatelů Jakuba a Markéty? 🙂

Hlavní předností Scandinavian study je, že náš tým je jako jediný v České republice a na Slovensku výhradně složený z absolventů vysokých škol v Dánsku. Díky tomu Vám umíme poskytnout relevantní a komplexní informace ohledně bezplatného vysokoškolského studia a života v Dánsku. Díky Vaší podpoře a rostoucímu zájmu o studium v zahraničí jsme se stali lídry na českém a slovenském trhu. Děkujeme Vám.

Naše přednosti:

  • Naší hlavní výhodou je osobní zkušenost se studiem a životem v Dánsku, díky které jsme schopni lépe poradit a pomoci zájemcům. Ať už se to týká ubytování, úřadů, zdravotního pojištění či čehokoliv jiného, nabízíme otevřený přátelský přístup a ochotu pomoci.
  • Vysoké školy, na které se soustředíme patří mezi moderní a inovativní vzdělávací instituce, které poskytují kvalitní vzdělání a vysokoškolský diplom z nich je uznávaným a platným dokladem o absolvování studia kdekoliv ve světě.
  • Všichni jsme zažili to, co zažívají studenti, kteří se s námi chtějí hlásit. Měli jsme podobné otázky, pocity, pochyby… proto vždy rádi odpovíme na jakýkoliv dotaz a snažíme se o individuální přístup a flexibilitu.
  • Student si může přes Scandinavian study podat hned několik přihlášek v rámci jednoho servisního balíčku.
  • Naše 99% úspěšnost v přijetí za celých 15 let působení stojí na individuálním přístupu ke každému zájemci a důkladné práci na přihláškách.

Kdo stojí za českým týmem?

Jakub

Zakladatel Scandinavian Study

Jakub je nadšený sportovec, který je členem několika dánských sportovních klubů (hokejový a pingpongový klub). Kromě těchto sportů miluje lyžování, a také rád objevuje krásy jiných zemí a kultur.

Jakubův příběh

Po odmaturování na pražském gymnáziu Ústavní nastoupil na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze (ČZU), kde strávil necelé 2 roky studia. Během toho strávil dvě léta prací na farmách ve Skotsku. Při studiu na VŠ v ČR si uvědomil, že to pro něj není to pravé a proto se rozhodl vycestovat do Irska za prací. Po 2 letech strávených v Irsku a Velké Británii se rozhodl vrátit zpátky do školy, ale studim v ČR ho už nelákalo. Čistě náhodou se dozvěděl o studiu v Dánsku, pro které se nadchl. Po dobu studia na University College of Northern Denmark (UCN) pracoval v několika Aalborských restauracích, na úplném severu Dánska.

Jelikož v Dánsku není neobvyklé začít vysokoškolské studium později a ne hned po vystudování střední školy, ve svých 29 letech Jakub nastoupil na magisterské studium na Aalborg University.

„Na to začít studovat v Dánsku není nikdy pozdě.“

Káťa

Konzultantka bakalářského a magisterského studia

Kačka je nadšená cestovatelka a je těžké ji dlouho udržet na jednom místě – ráda využívá Zoom a konzultace s ní často probíhají z druhého konce světa. V létě ráda šlape po horách, v zimě se ohřívá v teplých krajích a ráda se účastní různých hudebních, cestovatelských a foodie festivalů. Bez dobré filtrované kávy by nám moc nefungovala a šance, že ji v Praze potkáte v kavárně je vysoká.Kateřina Ženíšková

Kátin příběh

Už během studia na střední hotelové škole v Poděbradech ji to táhlo do zahraničí a trávila letní prázdniny prací v Řecku. Škola jí nijak extra nebavila, proto se po maturitě rozhodla pro tzv. “gap year” a odcestovala na rok do Irska, kde pracovala a pilovala angličtinu. Z jednoho roku se vyklubaly roky tři, kdy Kačka cestovala po Evropě, navštívila kurzy angličtiny v Austrálii a zúčastnila se ročního au-pair programu v USA. Na vysokou školu v Dánsku nastoupila s pomocí Scandinavian Study v roce 2016, na obor Marketing Management na UCN v Aalborgu, čímž začala její studijní cesta.

Kačka se ráda chopí každé příležitosti poznávat nová místa a učit se nové věci, strávila tedy jeden semestr studiem ve Francii a svůj poslední rok bakalářského studia absolvovala na London South Bank University v Londýně, kde také pár let pobývala a absolvovala dvouletý post-graduate diploma v žurnalistice. Aby toho nebylo málo, v současné době studuje magisterský obor na Malmo University ve Švédsku.

„Nevím, čím budu až vyrostu, ale neskutečně mě baví na to krůček po krůčku přicházet a poznávat přitom svět. Nemusí být všechno hned.“

Lenka

Konzultantka středoškolského studia a hojskole 

Jak už je ve Scandi týmu zvykem, jedním z Lenčiných koníčků je cestování. Momentálně žije sice v Česku, ale ob měsíc ji potkáte na návštěvě v Dánsku a nebo ze seznamu odškrtává nové země. Mimo to také ráda vaří, vyráží na túry a hraje badminton. Když potřebuje relaxovat, skládá puzzle. Rozhodně ale nepohrdne ani večerem ve znamení vína, hudby a dobré společnosti.

Lenčin příběh

Lenka pochází z malého městečka u Kutné Hory, kde vyrůstala a snila o studiu v zahraničí už od základní školy. Během studia na gymnáziu se rozhodla přestat snít a začít jednat. Tehdy se do Dánska přihlásila také s pomocí Scandinavian Study a nakonec si vybrala školu University College Lilleabaelt ve Vejle, kde studovala obor Service, Hospitality and Tourism Management. Hned první týden se jí podařilo najít si brigádu ve skladu, a po několika měsících sklad vyměnila za francouzskou restauraci, kde se z myčky nádobí díky lásce k vaření dostala na pozici kuchařky. Během svého AP Degree studia absolvovala stáž ve Scandinavian Study, což nakonec vedlo k tomu, že ve Scandi působí dodnes a pomáhá dalším studentům na jejich cestě do Dánska.

Po absolvování stáže si Česko znovu zamilovala a život a práce jí tu baví natolik, že se rozhodla zůstat. Zároveň chtěla ale cestovat a pokračovat ve studiu zahraniční univerzity – a nakonec našla způsob, jak to udělat! Své bakalářské studium úspěšně dokončila na Edinburgh Napier University ve Skotsku, které absolvovala dálkově z Prahy. Nyní je specialistkou na středoškolské studium a hojskole v Dánsku a díky ní rozšiřujeme portfolio středních škol i do jiných skandinávských zemí.

„Život vnímám jako melodii. Ve svém osobním, studijním i pracovním životě se již roky snažím zkoušet co nejvíce pomyslných tónů, abych zjistila, co pro mě funguje a co nikoliv. A ono to začíná ladit… :)“ 

Nevíte si rady, jak a kde začít? Neváhejte nás kontaktovat!