O Scandinavian study

Hlavní předností Scandinavian study je, že náš tým je jako jediný v České republice a na Slovensku složený z absolventů vysokých škol v Dánsku. Díky tomu Vám umíme poskytnout relevantní a komplexní informace ohledně bezplatného vysokoškolského studia a života v Dánsku, nebo třeba v Anglii a v zahraničí obecně. Díky Vaší podpoře a rostoucímu zájmu o studium v Dánsku jsme se za roky 2010 – 2018 stali lídry na českém a slovenském trhu. Děkujeme Vám.

Naše přednosti

  • Naší hlavní výhodou je osobní zkušenost se studiem a životem v Dánsku, díky které jsme schopni lépe poradit a pomoci zájemcům. Ať už se to týká ubytování, úřadů, zdravotního pojištění či čehokoliv jiného, nabízíme otevřený přátelský přístup a ochotu pomoci.
  • Vysoké školy, které zastupujeme, patří mezi moderní a inovativní vzdělávací instituce, které poskytují kvalitní vzdělání a vysokoškolský diplom z nich je uznávaným a platným dokladem o absolvování studia u nás i v zahraničí.
  • Všichni jsme zažili to, co zažívají studenti, kteří se do Dánska chtějí hlásit. Měli jsme podobné otázky, pocity, pochyby… proto vždy rádi odpovíme na jakýkoliv dotaz a snažíme se o individuální přístup a flexibilitu.
  • Student si může přes Scandinavian study podat hned několik přihlášek v rámci jednoho servisního balíčku.
  • V případě, že student není držitelem jazykového certifikátu z AJ (IELTS, TOEFL, FCE, CAE), je možné absolvovat test z anglického jazyka u nás, což je mnohem rychlejší, snazší a levnější varianta jak dokázat dánským školám svou úroveň angličtiny.
  • S námi má šanci studovat v zahraničí každý, kdo touží dosáhnout kvalitního vysokoškolského vzdělání. Studenti pocházející z členských zemí EU včetně Slovenska a České republiky za studium na vysoké škole ve Skandinávii neplatí žádné školné.

 

Kdo stojí za českým týmem?

Jakub

Jakub je nadšený sportovec, který je členem několika dánských sportovních klubů (hokejový a pingpongový klub). Kromě těchto sportů miluje lyžování, také rád objevuje krásy jiných zemí a kultur.

Jakubův příběh

Po odmaturování na pražském gymnáziu Ústavní nastoupil na Českou Zemědělskou Univerzitu v Praze (ČZU), kde strávil necelé 2 roky studia. Během toho strávil dvakrát léto prací na farmách ve Skotsku. Při studiu na VŠ v ČR si uvědomil, že to není to pravé, co ho baví a proto se rozhodl vycestovat do Irska za prací. Po 2 letech strávených v Irsku a Velké Británii se rozhodl vrátit zpátky do školy, ale studim v ČR ho už nelákalo. Čistě náhodou se dozvěděl o studiu v Dánsku, pro které se nadchl. Po dobu studia pracoval v několika Aalborských restauracích. Ve volném čase si rád zaběhá, zahraje ping pong, kde mimo jiné i jako dobrovolník trénuje děti.

Jelikož v Dánsku není neobvyklé začít vysokoškolské studium později a ne hned po vystudování střední školy, ve svých 29 letech Jakub začal magisterské studium na Aalborg university.

Jakub je příkladem toho, že začít studovat v Dánsku není nikdy pozdě.

 

Kačka

Kačka je nadšená cestovatelka a je těžké ji dlouho udržet na jednom místě. V létě ráda šlape po horách, v zimě je sjíždí a ráda se účastní různých hudebních, sportovních, cestovatelských a “foodie” festivalů. Bez dobré filtrované kávy by nám ale asi moc nefungovala?.

Kaččin příběh

Už během studia na Střední hotelové škole v Poděbradech to Kačku táhlo do zahraničí a trávila letní prázdniny prací v Řecku. Škola jí nijak extra nebavila, proto se po maturitě rozhodla pro tzv. “gap year” a odcestovala na rok do Irska, kde pracovala a pilovala angličtinu. Z jednoho roku se vyklubaly roky tři, kdy Kačka cestovala po Evropě, navštěvovala kurzy angličtiny v Austrálii a zúčastnila se ročního au-pair programu v USA. Když si uvědomila, jakým směrem by se chtěla v životě ubírat, vzpoměla si na studium v Dánsku, o kterém se dozvěděla ještě na střední škole. Zkontaktovala Scandinavian study a nyní už úspěšně vystudovala Marketing Management na škole UCN v Aalborgu. Kačka se ráda chopí každé příležitosti poznávat nová místa a kultury, strávila tedy jeden semestr studiem ve Francii a poslední rok bakalářského studia si dokončí v Londýně.

 

Honza

Honza často cestuje a potkává se s novými lidmi. O víkendu občas zajde s přáteli do kina, nebo na čaj. Velice si oblíbil Velkou Británii a doufá, že se jednou stane jeho dalším domovem. Jelikož rád poznává lidi, tak je dost možné, že se s vámi sejde na vaší univerzitě v UK.

Honzův příběh

Honzu motivovala ke studiu v Dánsku jeho profesorka angličtiny, která mu pomáhala v rozvoji jazykových dovedností a odhodlat se pro studium za hranicemi. Honza se také hlásil do Dánska přes Scandinavian study a byl jeden z prvních, co si podali přihlášku už během července. Byl přijat na BAAA, kde studoval International Marketing Management. Podařilo se mu v Dánsku najít brigádu a mít SU. Také měl velké štěstí na ubytování, měl pro sebe svůj vlastní baráček s dvěma patry, přední a zadní zahradou, který mu závidí polovina kanceláře. V druhém ročníku se Honza rozhodl, že by chtěl zkusit studium v UK, kam se dostal přes program ERASMUS+.

Nyní studuje akcelerovanou verzi International Business Managementu na ARU v Cambridge a těší se, až si před jméno v září 2019 napíše BSc. a bude moci pokračovat se studiem a získáváním dalších zkušeností jak v osobním, tak profesním životě.

 

Lenka

Jak už je ve Scandi teamu zvykem, jedním z Lenčiných koníčků je cestování. Po jejím pobytu v Dánsku, během kterého měla možnost procestovat několik zemí, se ale rozhodla, že je na čase také prozkoumat krásná česká zákoutí! Mimo to taky ráda vaří a jezdí na kole. Když potřebuje relaxovat, skládá puzzle. Rozhodně ale nepohrdne ani večerem ve znamení vína, hudby a dobré společnosti.

Lenčin příběh

Lenka pochází z malého městečka, kde vyrůstala a snila o studiu v zahraničí už od základní školy. Během studia na gymnáziu se rozhodla přestat snít a začít jednat. Tehdy se do Dánska přihlásila také s pomocí Scandinavian Study a nakonec si vybrala školu University College Lilleabaelt ve Vejle, kde studovala obor Service, Hospitality and Tourism Management. Hned první týden se jí podařilo najít si brigádu ve skladu, a po několika měsících sklad vyměnila za francouzskou restauraci, kde se z myčky nádobí díky lásce k vaření dostala na pozici kuchařky. Během svého AP Degree studia absolvovala stáž ve Scandinavian Study, což nakonec vedlo k tomu, že ve Scandi působí dodnes a pomáhá dalším studentům na jejich cestě do Dánska.

Lenka je důkazem, že když se chce, tak to jde. Po absolvování stáže si Česko znovu zamilovala a život a práce jí tu baví natolik, že se rozhodla zůstat. Zároveň chtěla ale pokračovat ve studiu zahraniční univerzity – a nakonec našla způsob, jak to udělat! Proto studuje top-up obor Business Management na skotské Edinburgh Napier University dálkově a žije v Praze, takže se s ní můžete potkat v naší pražské kanceláři!

 

David

Našim dalším členem Scandi teamu je David. Od malička má rád sport, a to především cyklistiku, běh a snowboarding. Hned po sportu si zamiloval cestování po Evropě, Americe i Asii. Sám se občas rád ukryje před rušným velkoměstem na venkov a do přírody. David momentálně studuje v Kodani, takže je pravděpodobné, že se s vámi během vašeho studia potká přímo v Dánsku.

Davidův příběh

David pochází a vyrůstal v menším okresním městě uprostřed České republiky. Po maturitě na obchodní akademii David pracoval rok jako nákupčí v japonském korporátu. Nicméně si po roce uvědomil, že své nejlepší léta nechce strávit v práci a rozhodl se studovat vysokou školu.

Vystudoval bakalářský obor na české vysoké škole. Během jeho studia se rozhodl vyjet přes Erasmus + program nejprve na 5měsíční studijní pobyt do Finska, a potom na pracovní stáž na sportovní akademii do Dánska. Při jeho prvním pobytu v Dánsku navštívil jednu z dánských  univerzit a rozhodl se, že právě Dánsko je to pravé místo pro jeho magisterské studium. Po absolvování magisterského oboru Strategic Entrepreneurship na University of Southern Denmark žil David ještě nějaký čas v Norsku, kde pracoval na pozici marketingového koordinátora. Nicméně Dánsko mu natolik učarovalo, že se po třech letech do Dánska opět vrátil. A to by nebyl David, kdyby si nešel za svými sny. Rozhodl se totiž jít znovu studovat, ale tentokrát učitelství outdorových sportů na sportovním institutu v Kodani, ale už jen čistě v dánštině. Dalo by se říct, že David je krásnou ukázkou toho, že když se chce, tak jde vše.

Jak David sám říká: „Protože, dokázal jsem to já, dokážeš to i ty.“

Nevíte si rady, jak a kde začít? Neváhejte nás kontaktovat!