Ostatní

Aalborg University vybírá studenty pro určité obory (restricted intake) nejen na základě předchozích studijních výsledků. Proto ke své přihlášce, kromě bakalářského diplomu a výpisu získaných ECTS kreditů, rozhodně doporučujeme přiložit také motivační dopis, 2 autorem podepsané reference (nejlépe jednu ze školy a jednu ze zaměstnání v oboru, ale případně i obě ze zaměstnání nebo obě ze školy) a také Váš životopis (CV). Toto je hlavně důležité pro obory s tzv. Restricted intake, nicméně Vám tyto dokumenty doporučujeme přiložit pro všechny obory.

Aarhus University vybírá studenty téměř výhradně na základě předchozích studijních výsledků. Proto k přihlášce nepřikládejte motivační dopis, CV nebo reference*, ale pouze akademické dokumenty popsané v tomto Documentation checklistu a ve video návodu.

* U pár vybraných oborů na Aarhus University (hlavně u oborů na faculty of arts) je u daného oboru uvedeno, že se tyto dokumenty berou v potaz. V tomto případě je určitě přiložte!

 

Motivační dopis v angličtině

Pokud je podmínkou přijetí na Vámi zvolený obor i motivační dopis, je vhodné si na něm dát záležet. Prosíme, nepodceňujte důležitost tohoto dopisu a vyhraďte si na jeho napsání dostatek času. U konkrétních oborů může tento dokument ihned rozhodnout.

 

Studentům s balíčkem Klasik pošleme manuál s našimi tipy, jak napsat motivační dopis. Také nám  mohou motivační dopis kdykoli poslat na kontrolu. Rádi Vám doporučíme, co do něj ještě přidat a jak ho upravit.

 

  • Pro každý obor by měl být motivační dopis zvlášť.
  • Pokud se budete hlásit na různé obory na jedné škole, dopis napište také zvlášť.
  • Každá škola/obor dostane jen ten dopis, který bude určený právě jí, to znamená, že dopisy mohou být velmi podobné.

 

 

Všechny dokumenty musí být v PDF formátu. Na rychlé a pohodlné vytvoření a spojování PDF dokumentů můžete využít například stránku Small PDF či ILovePDF.

 

 

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".