Potřebné dokumenty – přehled před přihlášením

Dokumenty k přihlášce

Nevíte si rady, jak a kde začít? Kontaktujte nás!

Tento seznam dokumentů se týká pouze AP, BA a BSc oborů, v případě přihlášky na magisterské obory nás prosím kontaktujte.

Dokumenty k přihlášce/

 1. Maturitní vysvědčení (pokud jste v maturitním ročníku, tak vysvědčení, která ještě nemáte, dodáte později).*
 2. Překlad maturitního vysvědčení 
 3. Závěrečná vysvědčení ze střední školy – 2., 3. a 4. ročník. (Případně prozatím pololetní výpis vysvědčení, pokud jste v maturitním ročníku.)
 4. Překlady těchto vysvědčení ze střední školy – 2., 3. a 4. ročník
 5. Certifikát z anglického jazyka TOEFL, IELTS, CAE na úrovni minimálně B2 (některé obory vyžadují úroveň C1).  V případě, že nevlastníte ani jeden z uvedených certifikátů, máte možnost absolvovat anglický test ve spolupráci se Scandinavian study.
 6. Potvrzení o absolvovaných hodinách matematiky a angličtiny (či dalších potřebných předmětů) – (formuláře získáte po přihlášení k jednomu z našich balíčků).
 7. Motivační dopis v angličtině (proč chcete studovat vybraný obor na dané univerzitě a v daném městě – (vzor motivačního dopisu od nás získáte po přihlášení k jednomu z našich balíčků).
 8. Naskenovaná kopie občanského průkazu nebo pasu.
 9. Doporučující dopis (Letter of recommendation) nemusí být vždy součástí přihlášky, ale může zvýšit Vaše šance na přijetí. Proto jestli Vám napíše či potvrdí takový dopis učitel, lektor nebo zaměstnavatel, určitě ho k přihlášce přidejte (vzor doporučujícího dopisu od nás získáte po přihlášení k jednomu z našich balíčků).
 10. Entry assignment – aneb vstupní úkol, který musíte absolvovat pro přihlášení na některé obory – např. na škole VIA DESIGN, IBA a UCN.
 11. Ostatní formuláře – na některé školy mohou školy vyžadovat vyplnění dalších formulářů, jako např. výběr konkrétní specializace v oboru. O všem Vás rádi informujeme, neváhejte nás kontaktovat.
               Dokumenty k přihlášce/     Dokumenty k přihlášce/     Dokumenty k přihlášce/
Vysvětlivky: 

* V případě, že jste už studentem VŠ a máte zájem o přestup do třetího ročníku na univerzitu do Dánska do Bc. programu, k vysvědčení ze střední školy přiložte seznam absolvovaných předmětů a dosáhnutých kreditů / ECTS points/ na VŠ za poslední dva roky.

Po podání přihlášky u Scandinavian study dostanete podrobnější návod a tipy na to, jak dané dokumenty nejlépe připravit. Přihlašte se ZDE.

Nevíte si rady jak a kde začít? Kontaktujte nás!

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".