studium-v-holandsku-so-scandinavian-study

Nizozemsko

Nizozemsko je malá země na západě Evropy, 26 % území leží pod hladinou moře a název země znamená v doslovném překladu „Nízké země“. Hlavní město Nizozemska je Amsterdam, ale sídlo vlády se nachází v Haagu.

Jedna z věcí, které dělá Nizozemsko jedinečným, je jeho vzdělávací systém. Nizozemský systém vzdělávání je finančně stále dostupný, a stejně je považován za jeden z nejlepších na světě, např. podle žebříčku Universitas 21.

Studium v Nizozemsku nabízíme na 7. partnerských institucích, které nabízejí své vlastní kampusy v následujících nizozemských městech jako jsou:

AMSTERDAM / DIEMEM – Hlavní a zároveň největší město Nizozemska. Pro studenty je atraktivní jako jedna z předních evropských metropolí, v níž mohou dosáhnout kvalitního vzdělání v mezinárodně rozmanitém prostředí.

DELFT – Delft je známý pro své historické centrum s kanály a typickou modro-bílou keramikou. Studenti si ho často vybírají pro jeho atmosféru klasické holandské „vesnice“ s anglicky mluvícím mezinárodním prostředím.

HAARLEM – Hlavní město provincie Severní Holandsko leží jen 15 minut od Amsterdamu. Jeho počátky sahají až do období gotiky. To se odráží na architektuře a dlážděných ulicích. Je navíc centrem pro pěstování známých holandských tulipánů.

THE HAAGUE – je třetí největší město v Nizozemsku. Je to hlavní město provincie Jižní Holandsko, kde se nachází sídlo vlády, parlamentu, Nejvyššího soudu a Státní rady. Město je oblíbené pro své studentské a mezinárodní prostředí.

BREDA – Breda se nachází na jihu Nizozemska, v provincii Severní Brabantsko. Breda je studentské město, se studentskou populací asi 30 000 studentů a známá je tím, že má nejlepší centrum v Nizozemsku (má nejvíce nejlepších barů, restaurací, kaváren, festivalů, nákupních center a nejvyšší úroveň bezpečnosti).

VENLO – Venlo je strategicky položené město, přímo na hranici mezi Nizozemskem a Německem. Je součástí provincie Limburg a počet obyvatel města je asi 100 000 občanů.

EINDHOVEN – Eindhoven se nachází v blízkosti Bredy a Venlo na jihu Holandska, v provincii Severní Brabantsko. Město je známé tím, že je ústředním centrem všeho strojírenství a IT firem v západní Evropě.

VLISSINGEN – Vlissingen se nachází na pobřeží Severního moře, v provincii Zeeland. Vlissingen je malé město s počtem obyvatel asi 45 000 obyvatel. Toto turistické město je známé pro své krásné okolí a historické centrum města.

ENSCHEDE – Enschede je město na východě Nizozemska, v regionu Twente. Město je bývalým centrem textilní výroby, jejíž produkce se přesunula do Asie.

MAASTRICHT –  je druhé nejstarší město v Nizozemsku po Nijmegenu, který se nachází v provincii Limburg s asi 130 000 obyvateli. Město je známé tím, že v roce 1992 tam byla podepsána smlouva, která vedla ke zformování Evropské unie.

Školy přijímají přihlášky již nyní a čím dříve odešleme tvou přihlášku, tím jsou Tvé šance na přijetí větší! Věříme, že Tě studium v Nizozemsku zaujalo.

Neváhej nás kontaktovat a velmi rádi Ti pomůžeme!

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".