studium-v-holandsku-so-scandinavian-study

Jak se přihlásit

Požadavky na přijetí se mohou lišit škola od školy, ale i obor od oboru. Je tedy důležité si včas zvolit konkrétní obory a školy, na které se budeš hlásit. Obecně ale platí následující:

V Nizozemsku se neskládají typické přijímací zkoušky jako u nás a ani Tvůj průměr známek není až tolik důležitý jako na českých školách. Důležitý faktor pro přijetí na školy je Tvá znalost angličtiny a dostatečná motivace ke studiu. Tu student vyjadřuje přes motivační dopis (Personal statement) a na osobním pohovoru se zástupcem školy. Dále záleží na počtu absolvovaných hodin na střední škole z konkrétních předmětů a Tvé předchozí pracovní zkušenosti.

Obecně není nutné maturovat z žádných konkrétních předmětů, až na výjímky, kdy některé technické/IT obory požadují maturitu z matematiky, případně speciální vstupní test, aby se na škole ujistili, že studium z matematického hlediska zvládneš. Vstupní test z matematiky může ale čekat kohokoliv, je to velice individuální a škola se rozhodne až po zhodnocení kvalifikací, koho k testu přizve a koho ne. Studenti z gymnázií se tomuto extra požadavku většinou vyhnou.

Nějaký vstupní kvíz/test může čekat uchazeče i o netechnické obory, například v mezinárodních vztazích a sociálních vědách – tam se zase testuje obecný přehled a schopnost kritického myšlení (v podobě psaní eseje na zadané téma, apod.).

Základní podmínky pro přijetí na univerzitu v Nizozemsku 

  • Věk min. 18 let v den nástupu na školu
  • Student je v maturitním ročníku, resp. má absolvovanou maturitní zkoušku
  • Ovládání angličtiny na jazykové úrovni min B2 – Intermediate level
  • Silná motivace ke studiu vybraného oboru

Přijímací proces na magisterské obory může být velice individuální a liší se obor od oboru, ale také podle kvalifikací každého uchazeče. Relevantní bakalářské studium je nutností, stejně tak i silná motivace ke studiu a relevantní pracovní zkušenosti jsou velkou výhodou! Spoj se s námi, napiš něco málo o sobě a my už to s tebou probereme detailněji.

Jazykové požadavky 

Studenti z České republiky potřebují k přihlášce doložit i certifikát z anglického jazyka (nejlépe IELTS/ TOEFL/ CAE). Více informací o tom, jak si vybrat certifikát najdeš zde. Je nutné si pozorně přečíst požadavky na minimální bodové ohodnocení z vybraného testu a také deadline, do kdy je potřeba ho zaslat na školy.

Při spolupráci se Scandinavian study máš asistenci od prvotního výběru vhodných oborů a škol, přes pochopení požadavků, jejich řádné splnění, podání přihlášky na školu a všeho, co bude následovat. Než se do spolupráce vůbec pustíme, vyplň kontaktní formulář, jeden z našich konzultantů se s tebou spojí a probere všechno potřebné. Na úvodní konzultaci zjistíme jestli Ti máme co nabídnout a zhodnotíme Tvé šance na přijetí, a Ty zjistíš, jestli je to pro tebe to pravé – až potom bychom doporučili se pustit do objednávky balíčku.

Zajímá vás proč naše servisní balíčky stojí tolik kolik stojí? Přečtěte si více zde.


Vyber si pro Tebe nejvhodnější servisní balíček

Bakalářské studium

28 000 Kč

Magisterské studium

28 000 Kč

Magisterské studium (extra)

33 000 Kč

Asistence s výběrem vhodného oboru a škol *
Konzultace požadavků k přijetí
Kontrola a asistence s odesláním přihlášky na školy
4x Překlad vysvědčení do angličtiny **
Informace o financování studia a možnostech stipendia
Praktický manuál na život v zahraničí (místní úřady, pojištění, tipy a triky ke studentskému životu)
Manuál k ubytování (jak, kde a kdy shánět, jak porozumět smlouvě, na co si dát pozor)
OOPT zkušební test z AJ na ověření úrovně ***
Manuál k vytvoření působivého životopisu + osobní konzultace a feedback
Manuál k vytvoření studentského i profesionálního životopisu + konzultace a feedback
Manuál k doporučujícímu dopisu (od učitele nebo zaměstnavatele)
Individuální příprava na interview se školou
Asistence s komunikací se školami
Podpora během přijímacího řízení od začátku až do stěhování se
Překlad a kontrola studijního plánu ****
   přihlásit   přihlásit   přihlásit

* Prioritní země = 4 obory/školy, záložní země = 2 obory/školy.

** Některé školy uznají překlad vysvědčení z Čj do Aj s razítkem Scandinavian study a jiné jen s razítkem příslušné střední školy. V obou případech za Vás překlady provedeme. Pakliže Vaše střední škola vydává vysvědčení v angličtině a nebo si necháte zhotovit úřední překlady, vrátíme Vám poplatek 1800Kč.

*** Porozumění textu a poslech = zhodnocení úrovně A1 – C2. Některé školy v Dánsku uznají OOPT výsledky místo certifikátu (IELTS, TOEFL, CAE), který je běžně požadován.

**** Překlad studijního plánu z Čj do Aj požadují jen některé univerzity a jen k přihláškám na magisterské obory. Tyto překlady nemusí být úředně ověřené a každý student je může zhotovit sám.