studium-vo-svedsku-so-scandinavian-study

Nabídka škol

Univerzit, co nabízí studium v angličtině ve Švédsku moc není, níže ale najdeš námi doporučené univerzity, se kterými máme skvělé zkušenosti. Pokud na této stránce nenajdeš svého favorita, neznamená to, že Ti nedokážeme pomoct. Spoj se s námi a prodiskutujeme společně Tvé možnosti.
Pozor: kvůli přísným požadavkům na přijetí u bakalářských oborů mají obecně největší šance absolventi z gymnázií. V případě navazování na specifické zamření ze střední školy existují ale výjimky (například ze zdravotnické střední školy na bakalářský obor Orthotics and Proesthetics).


Jönköping University

1. Studuj: Business

Jönköping International Business School (JIBS) na Jönköping University je první a dosud jediná instituce ve Švédsku, která má akreditaci kvality AACSB a akreditaci EQUIS.

Jönköping International Business School se zařadila do TOP 0,1% obchodních škol na světě, a je jediná s oběmi akreditacemi EQUIS a AACSB ve Švédsku. JIBS používá svět businessu jako základ vzdělávání a už během školy si vytvoříte síť kontaktů, nabudete praktické zkušenosti a osvojíte si obchodní kompetence.

2. Studuj: Engineering

School of Engineering je jednou ze čtyř škol, které jsou součástí Jönköping University (stejně jako JIBS). Jejich jasnou vizí je být lídry v Evropě v rozvoji a šíření nových technologií a znalostí, které posílí mezinárodní konkurenceschopnost malých a středních podniků.

School of Engineering je zaměřena na přípravu studentů na úspěch v podnikání a rozvoj specifických pracovních metod zaměřených na malé a střední podniky. Studijní obory mají širokou technickou a vědomostní základnu, která pomáhá studentům osvojit si kompetentnost svých technických dovedností a která se snaží stimulovat podnikatelského ducha. Výukové programy jsou jedinečné v tom, že také poskytují znalosti z jiných tematických oblastí než technologie … např. leadership, komunikace, business nebo ekologie.

School of Engineering intenzivně spolupracuje s různými odvětvími průmyslu s cílem poskytnout studentům vzdělání, které bude splňovat požadavky trhu. Spolupráce dává studentům příležitost mít úzký kontakt s firmou již během vzdělávání a tím spojit teorii s praxí.

University of Gothenburg

  • kampus Gothenburg
  • jedna z nejžádanějších univerzit ve Švédsku
  • nejširší nabídka magisterských oborů v celé zemi
  • ojedinělé bakalářské obory (jako woodcraft)
  • studuj: business, engineering, social science, design, art

Malmö University

  • kampus Malmo (přes most od Kodaně)
  • č. 1 studentské město ve Švédsku (2021)
  • široká nabídka programů v AJ
  • studuj: social science, humanities, global development, law, international relations, security