studium-vo-svedsku-so-scandinavian-study

Nabídka škol

JÖNKÖPING UNIVERSITY – Švédsko

Stránka školy – https://ju.se/en/

Nevíte si rady, jak a kde začít? Kontaktujte nás!

                                   

 

Město Jönköping

Jönköping je rychle rostoucí město s počtem obyvatel kolem 129.000 (včetně kraje Jönköping) a je centrem širšího regionu ve kterém žije až 380,000 obyvatel. V Jönköpingu najdete téměř vše „za rohem“: dlouhé pláže jezera Wettern (2. největší ve Švédsku), krásnou přírodu, sportovní a rekreační zařízení, Centrum s obchody, kavárnami a restauracemi a různé kulturní akce.

JÖNKÖPING INTERNATIONAL BUSINESS SCHOOL

Jönköping International Business School (JIBS) na Jönköping University je první a dosud jediná instituce ve Švédsku, která má akreditaci kvality AACSB a akreditaci EQUIS.

Jönköping International Business School se zařadila do TOP 0,1% obchodních škol na světě, a je jediná s oběmi akreditacemi EQUIS a AACSB ve Švédsku. JIBS používá svět businessu jako základ vzdělávání a už během školy si vytvoříte síť kontaktů, nabudete praktické zkušenosti a osvojíte si obchodní kompetence.

 

SCHOOL OF ENGINEERING

School of Engineering je jednou ze čtyř škol, které jsou součástí Jönköping University (stejně jako JIBS). Jejich jasnou vizí je být lídry v Evropě v rozvoji a šíření nových technologií a znalostí, které posílí mezinárodní konkurenceschopnost malých a středních podniků.

School of Engineering je zaměřena na přípravu studentů na úspěch v podnikání a rozvoj specifických pracovních metod zaměřených na malé a střední podniky. Studijní obory mají širokou technickou a vědomostní základnu, která pomáhá studentům osvojit si kompetentnost svých technických dovedností a která se snaží stimulovat podnikatelského ducha. Výukové programy jsou jedinečné v tom, že také poskytují znalosti z jiných tematických oblastí než technologie … např. leadership, komunikace, business nebo ekologie.

 

School of Engineering intenzivně spolupracuje s různými odvětvími průmyslu s cílem poskytnout studentům vzdělání, které bude splňovat požadavky trhu. Spolupráce dává studentům příležitost mít úzký kontakt s firmou již během vzdělávání a tím spojit teorii s praxí.

 

Pathway program – zlepšení Vaší angličtiny před začátkem studia

Pro studenty, kteří splňují požadavky pro přijetí, ale nemají znalosti z angličtiny na dostatečném levelu,  pořádá Jönköping University tzv. Pathway kurzy. Tyto kurzy jsou rozdělené do tří typů – podle toho, jaká je vaše současná úroveň angličtiny. Délka trvání je podle toho 4 – 35 týdnů. Kurzu se můžete účastnit tedy jak pro mírnější osvěžení znalostí před nástupem na školu, tak i pro výrazné zlepšení úrovně vaší angličtiny. Po jeho úspěšném dokončení můžete dostat podmínečné přijetí na program, který byste měli zájem studovat. Více o této možnosti zjístíte ZDE.

 

Zkušenost studenta této školy:

JAKUB ZUFALÝ

– Strategic Entrepreneurship (magisterský obor)

Září, 2016:

,Jsem opravdu rád, že jsem do Švédska šel. Škola má zatím excelentní organizaci a osobní, přátelský a lidský přístup, máme více jak týdenní kupu seznamovacích aktivit a akcí, lidi jsou fajn, město je tak akorát velké (zatím) a krásné a v neposlední řadě je ubytování super (mám vlastní dobře vybavený pokoj ve studentském domě s cca 20 studenty, přes stromy mám výhled na cca 50m vzdálené jezero a je tu vše, co potřebuješ). Věc, na kterou se člověk musí ale připravit je, že ze začátku budou náklady dost vysoké (jenom za balíček toho, že se učástním tradičních aktivit studentské unie jsem zaplatil 850 SEK v čemž není alkohol – pivo v restauraci může stát klidně 70 SEK) a může to vypadat jako plať, plať, plať. Těším se, až začnou normální courses, protože jsem byl nadšený z toho, co jsme zatím ze Strategic entrepreneurship měli.

Počáteční náklady zůstávají docela vysoké (nájem na celý semestr dopředu, permanentka do posilovny, knížky, …), ale předpokládám, že se to srovná, protože na aktivity kolem při všem učení nezbývá moc času Info Jönköping University/? Co se týče ještě těch nákladů, zkusím příští týden požádat o stipendium http://www.csn.se. Mělo by se jednat o příspěvek zhruba 3000 SEK měsíčně. Uvidím, jestli to vyjde.

Přednášky začaly už první týden, ale byly seznamovací. Přednášek jako takových však máme minimum, častější jsou cvičení nebo kreativní projekty. Nejvíc mi vyhovuje práce v týmech. Děsím se však pravidelné práce s akademickými články, které každý říkají něco jiného a my je budeme v „domácích úkolech“ muset citovat.

Rád bych ještě zmínil, že si studenti před tím, než sem přijedou, musejí uvědomit, že je to časově náročnější než česká škola a způsob učení se pouze na zkoušku tu neobstojí (mám ještě k tomu kurz švédštiny, kde se očekává práce cca 20 hodin týdně). Navíc je potřeba docela slušná úroveň angličtiny (někdo, kdo se v angličtině necítí úplně silný by z toho mohl být ve stresu). S těmi počátečními náklady člověk taky musí počítat. Celkově je to tady úplně jiný level než ČR, v centru dění, praktickým a otevřeným přítsupem a ze studia si hodně odnesu, obzvláště při oboru, který jsem si vybral. Kuba.”

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".