top up ve Finsku

Top Up studium

Po rozhodnutí dánské vlády zrušit část oblíbených AP a Top Up programů se zkomplikovalo studium vysoké školy mnoha zahraničním studentům, pro které v Dánsku již není vhodný navazující bakalářský obor v angličtině. Toto rozhodnutí nás také negativně ovlivnilo, ale od léta 2021 jsme pracovali na řešení a nyní máme dobrou zprávu!

Top Up ve Finsku

Dvě vysoké školy ve Finsku, HAMK a HAMK, umožní přestup absolventům určitých dánských AP programů do příslušných bakalářských oborů ve speciální spolupráci se Scandinavian Study od září 2022.

Vhodné pro: absolventy dánských AP programů nebo zájemce dokončující AP studium v červnu 2022 a později

 

Kdo kam?


Info Webinář

webinář finsko
V případě zájmu neváhej vyplnit kontaktní formulář*, na základě kterého Ti přijdou bližší informace k plánovanému webináři na toto téma (přijímací proces, finance, studium, ubytování,…).
*Do kontaktního formuláře ideálně napiš, jaký AP obor studuješ a v jakém roce máš zájem nastoupit na Top up.

Jak na to?

Scandinavian Study
Servisní balíček pro spolupráci se Scandinavian study zahrnuje podání přihlášky, vyřízení komunikace se školou a předodjezdový manuál = 3 590,- /150 EUR. – Garance vrácení poplatku v celé výši při nepřijetí na školu.
Deadline na podání přihlášky na nástup v září 2022 je 4. dubna pro KAMK a 10. května pro HAMK a nebo do naplnění kapacit. Doporučujeme to tedy raději neodkládat!

Výhody Top-up studia ve Finsku:

  • Je zdarma.
  • Individuální přístup ke každému studentovi a stavbě rozvrhu (= jak rychle bude studium dokončené je jen na Vás!)
  • Po studiu v Dánsku bude přizpůsobení se finskému studiu i životnímu stylu hračka, ale zároveň to bude další severská země k přidání do životopisu!
  • Finské školství využívá inovativní studijní metody problem-based learning a výuka je založena na diskusích, skupinové práci a praktických zkušenostech.
  • Hlavními hodnotami pro finské školství jsou kvalita, efektivita, rovnost a mezinárodní prostředí.
  • Podle průzkumů je Finsko jednou z nejlepších zemí k životu a díky důrazu na aktuální poptávku pracovního trhu a následnému uzpůsobení výuky, není pak skok mezi studentským a pracovním životem tak velký.
  • Vysoké šance na získání ubytování přímo na školních kolejích v blízké vzdálenosti od nebo přímo v kampusu.

KAMK

Přečti si rozhovor s Barčou, která už má studium na KAMK úspěšně za sebou: https://scandinavianstudy.cz/blog/studium-ve-finsku-ocima-barci/

HAMK