Studium v Dánsku

Dánské školství patří ke světové špičce od školky až po doktorát. Celý náš tým studoval na dánských vysokých školách a tak se pod to rádi podepíšeme. Velkou výhodou je studium zdarma pro studenty pocházející z EU, ale také to, že díky důrazu na vyváženost mezi osobním a pracovním/školním životem jsou dánové podle každoročních průzkumů tím nejšťastnějším národem na světě.

7 důvodů proč studovat v Dánsku:

1.     Bezplatné studium pro všechny zájemce pocházející z EU nezávisle na věku.
2.     Studium v angličtině a v mezinárodním prostředí.
3.     Důraz není kladen na memorizování učiva, ale na řešení konkrétních problémů.
4.     Neformální a přátelský vztah mezi žáky a učiteli.
5.     Dánské školství se kvalitou umísťuje na předních světových příčkách.
6.     Možnost brigády a státního grantu pro studenty, což zajistí finanční nezávislost během studia.
7.     Pracovní stáže v rámci studia po celém světě a možnost výjezdu na studijní pobyt Erasmus+.

Jan Červený, Multimedia Design, škola ZIBAT kampus Køge:

Home/

Dánsko mi už po měsíci mění náhled na život. Místní lidé jsou usměvaví, přívětiví a nápomocní. Nikoho tu nezaskočíte angličtinou a každý briskně i anglicky odpoví. Učitelé jsou přátelé a studium je hrozná sranda, přitom mám pocit, že se každý den naučím něco nového. A přestože je zde papírování jednoduché, Scandinavian study se často hodí když nevíte a zodpoví i sebebanálnější otázku velmi příjemně a erudovaně!

Markéta Doskočilová, škola Lillebaelt Academy (UCL), Service, Hospitality and Tourism Management:

Home/Už několik let bylo mým snem studovat v zahraničí a cestovat, nezůstávat v ČR. Dánsko to vyhrálo hlavně z důvodu, že studium je bezplatné a bez velkých problémů se dá sehnat brigáda, s kterou si můžu zaplatit nájem i další výdaje spojené s životem tady. Za toto rozhodnutí jsem více než ráda, učitelé jsou mnohem otevřenější a výuka je mnohem pestřejší a zábavnější než jsem byla zvyklá z ČR. Rozhodně si myslím, že tímto rozhodnutím jsem si zajistila mnohem lepší budoucnost, znalost jiné kultury i cizích jazyků. Jako student mám možnost navštěvovat i kurzy dánštiny, které jsou zdarma, učitelé jsou rodilí mluvčí, ale umí i skvěle anglicky, takže gramatiku a všechno co se týká dánštiny vám skvěle vysvětlí. Další výhoda je, že téměř všichni Dánové umí anglicky, takže i bez dánštiny se můžete domluvit. Našla jsem si tady kamarády z celého světa a nikdy bych už neměnila.

Jak Vám může Scandinavian Study pomoci:

  • Máme osobní zkušenost se studiem a životem v Dánsku – jsme odborníci na Dánsko.
  • Mluvíme dánsky (s pochopitelnými mezerami) a díky tomu vám dokážeme poskytnout nejpřesnější informace a novinky z Dánska už před nástupem ke studiu.
  • Pracujeme s největším počtem dánských univerzit v České republice a máme osobní kontakt s jejich zástupci.
  • Těší nás, že jsme již měli šanci pomoci mnoha studentům a ceníme si každé jejich odezvy. O zkušenostech našich studentů se můžete dočíst více v sekci  Zkušenosti studentů.
  • Celý proces přihlášení s námi můžete vyřešit z pohodlí vašeho domova, nemusíte kvůli přihláškám nikam chodit. Komunikujeme rychle – email a Zoom jsou naše nejběžnější způsoby komunikace.
  • Především nabízíme přátelský přístup, který si s vámi rádi udržíme i během vašeho studia v Dánsku.

Zajímá Vás jak probíhá spolupráce se Scandinavian study? Koukněte na naše reviews na Facebooku.

4 druhy možného studia:

Bakalářské studium je možné absolvovat dvěma způsoby. Buď studenti nastoupí na 3 – 3,5 letý bakalářský obor nebo nastoupí nejdříve na tzv. AP Degree a poté na bakalářský TOP UP.

Bakalářské studium trvá 3 -4 roky.  Součástí bakalářského studia je minimálně jeden semestr na praxi.

AP Degree je 2 – 2,5 leté studium ukončené titulem AP. Výhodou je, že po dokončení dvouletého studia má student možnost nastoupit na TOP UP degree v navazujícím, ale i v jiném oboru. Součástí studia je také stáž v délce jednoho semestru ve firmách po celém světě.

TOP UP Degree je 3 semestrální nástavba k dokončení bakalářského studia. Na TOP UP degree mohou být přijati studenti, kteří mají 120 ECTS kreditů z ČR, Dánska (AP) nebo jiné země.

Magisterské studium trvá 2 roky a zahrnuje jeden semestr stáže a nebo výjezdu na výměnný studijní pobyt (Erasmus+). K přijetí na magisterský obor je nutné mít v době nástupu ukončené bakalářské studim v příbuzném oboru.