Studium v Dansku so Scandinavian study - Sme absolventi univerzit v Dansku

Nabídka škol

Scandinavian study je jediným zástupcem dánských vysokých škol v České  republice. Níže najdete mapu partnerských škol a stručný popis o každé z nich.

 

 • Zealand Academy of Technologies and Business (ZEALAND)
 • Business Academy South West (BASW)
 • Dania Academy
 • VIA University College
 • University College Of Northern Denmark (UCN)
 • University College Lillebaelt (UCL)
 • Business Academy Aarhus (BAAA)
 • VIA Design
 • International Business Academy (IBA)
 • University College Absalon
 • Copenhagen Business Academy (CPHBusiness/CBA)

 

ZIBAT – ZEALAND ACADEMY OF TECHNOLOGIES AND BUSINESS

Stránka školy: http://zealand.com

 

Zealand Academy of Technologies and Business je regionální akademie v dánském regionu Sjaelland, kde se nachází i hlavní město Kodaň. Velkou výhodou této školy je blízkost Kodaně, ale i to, že kampusy jsou v menších městech, tím pádem je zde například ubytování levnější než v Kodani.

 

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW)

Stránka školy: https://www.easv.dk

 

Business Academy South West je jednou z největších obchodních akademií v Dánsku. Tato škola nabízí AP degree programy, BA Top-up programy a také celé BA programy. BASW má dva kampusy – hlavní kampus je ve městě Esbjerg a druhý kampus se nachází ve městě Sønderborg. Každý kampus má svůj vlastní „International office“, který má na starosti zařídit mezinárodním studentům hladký start života a studia v Dánsku. Škola má také své „Carrier centre“, které slouží jako zdroj inspirace a pomoc studentům při hledání práce a stáží.

 

DANIA ACADEMY

Stránka školy: http://www.eadania.dk

 

Dania – Dánská akademie podnikání a technologie – dříve známá jako akademie Minerva –  byla založena v roce 1989 a má dlouholetou tradici. Tato škola nabízí převážně AP degree programy, které se dají studovat buď na kampusu ve městě Randers a nebo ve Viborgu.

Škola Dania nabízí svým studentům silné vazby na regionální obchod a průmysl, což se také podílí na rozvoji školních vzdělávacích programů. Prostřednictvím ”study cases”, návštěvy podniků a stáží studenti získají cenné “reálné” zkušenosti, které jim dají ty nejlepší podmínky do startu jejich budoucí kariéry.

 

VIA UNIVERSITY COLLEGE

Stránka školy: http://en.via.dk

 

Programy VIA University College jsou rozděleny do 4 akademických škol a VIA Horsens je tou největší. Kampus školy VIA Horsens navštěvuje více než 4000 studentů, ze kterých přibližně polovinu tvoří mezinárodní studenti až 60 různých národností. V tomto kampusu najdete převážně technicky a business orientované studijní programy. Škola nabízí svým studentům možnost zažádat si o bydlení přímo ve školním areálu, kde se například také nachází studentský bar „Waterhole“.

Studijní programy zůstávají v úzké spolupráci s relevantními oblastmi průmyslu. Vysoce kvalifikovaní učitelé s praxí v příslušných oblastech zajištují, aby vzdělávací programy zůstaly v kontaktu s neustále se měnícími potřebami v globálním světě. Také díky tomu si můžete být jisti, že se absolvováním této školy ze studentů stanou plně kvalifikovaní odborníci.

 

UNIVERSITY COLLEGE OF NORTHERN DENMARK (UCN)

Stránka školy: https://www.ucn.dk/english/home

 

Škola University College of Northern Denmark si zakládá na svém inovativním a moderním způsobu
výuky. Studenti studují v mezinárodních třídách, kde se svými spolužáky pracují na společných projektech, ale také se společně účastní mnoho aktivit, které škola UCN pro své studenty pravidelně připravuje.

Ať už to jsou mnohé sportovní akce, párty, study trips a nebo seznamovací výlety pro nově příchozí studenty, nudit se určitě nebudete! Navíc pro nově příchozí studenty jsou zde studenti z vyšších ročníků, kteří pracují jako tzv. UCN Ambassadors a jsou na škole právě od toho, aby novým studentům pomohli s ubytováním, hledáním práce, s různými akcemi, s volnočasovými aktivitami a poskytli mnoho dalších užitečných informací. Škola podporuje svobodu projevu v atmosféře, která vybízí k otevřeným diskuzím a poskytuje kritické hodnocení.

 

UNIVERSITY COLLEGE LILLEBAELT (UCL)

Stránka školy: https://www.ucl.dk/international

u

 

UCL je třetí největší dánskou akademií a největší business akademií v jižním Dánsku. Na této škole můžete studovat jak v Odense, tak i ve městě Vejle. Tato škola, která má více jak 3000 studentů, klade důraz na velmi dobré studijní prostředí a pro své studenty má připravené třídy s moderním zařízením a prostředky pro optimální studijní podmínky. Samozřejmostí je bezdrátový internet, knihovny, místnosti pro „group works“ a jídelna se širokým výběrem pokrmů.

Škola Lillebaelt nedávno dostavila svůj nový a moderní kampus ve městě Odense, který se pro nové studenty otevřel v srpnu 2016. Fotografie kampusu a jeho finálních příprav před otevřením najdete ZDE.

 

BUSINESS ACADEMY AARHUS (BAAA)

Stránka školy: http://www.baaa.dk

 

Business Academy Aarhus se nachází ve městě Aarhus, které je druhé největší město v Dánsku s počtem obyvatel přes 300 000. Akademie nabízí široké množství studijních oborů se zaměřením hlavně na techniku, chemii, biologii a business a má okolo 700 mezinárodních studentů z celého světa.

Škola má také vlastní „club“ tzv.  InterCultureClub (ICC), který je provozován samotnými mezinárodními studenty a pořádá různé akce a výlety. Každým rokem BAAA spolupracuje s více než 800 firmami nejenom z Dánska – například s Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk a Porsche USA. Jako na ostatních školách v Dánsku je v rámci studia na BAAA místo jednoho semestru povinná praxe. Akademie spolupracuje s organizacemi a firmami, které mohou pomoci najít studentům praxe  například v Malajsii, Shangai, Kanadě nebo Tanzánii.

 

VIA DESIGN

Stránka školy: http://en.via.dk/programmes/student-life/campus-herning

 

VIA Design College je jak v Dánsku, tak v celé Skandinávii největší vysokou školou v rámci módního průmyslu a životního stylu. Přes 1100 mladých lidí studuje v oblasti oděvního návrhářství, textilu či nábytku a interiérového vybavení. Dánská móda a životní styl společnosti jsou do značné míry značkou absolventů VIA Design.

Školní historie je plná charismatických duší, které vždy měli jasný cíl: vytvořit školu, která by mohla podpořit rozvoj v rámci oblečení a textilního průmyslu.

Osobnosti, jako Aage Damgaard, Carlo Wichman Madsen, Hilda Borch Nielsen a Jakub Kyed… všichni měli hořící vášeň pro jejich nápady, a měli schopnost inspirovat se svým životním prostředím takovým způsobem, že úžasné věci byly splněny znovu a znovu. VIA Design je jedinečným místem pro růst designérského sebevědomí a podnikatelského ducha.

 

INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY (IBA)

Stránka školy: http://www.iba.dk/

 

Škola IBA – International Business Academy  působí v oblasti vzdělání více než 100 let a dnes je hlavní vzdělávací institucí v samotném srdci Dánska. Tato škola nabízí programy zaměřené na business, marketing, finance, management, podnikání a design.

Na škole IBA se dá studovat  několik různých programů; AP degree programy (2 leté programy), bakalářské a magisterské programy a dokonce i MBA. Programy kombinují  akademické a teoretické základy s důrazem na nejnovější vyučovací a studijní metody zahrnující mezioborové projekty a skupinové práce. Programy jsou formou denního studia, dálkového studia a nebo také e-learning. Škola IBA úzce spolupracuje s firmami a organizacemi jak v Dánsku, tak i po celém světě.

UNIVERSITY COLLEGE ABSALON

Stránka školy: https://phabsalon.dk/english/

COPENHAGEN BUSINESS ACADEMY

Stránka školy: https://www.cphbusiness.dk/english

Kontaktuj nás pro více informací.

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".