finsko

Studium ve Finsku

Finské školství je považováno za jedno z nejlepších na světě a drží se na vrchních příčkách žebříčků nejkvalitnějších a nejlepších vzdělávacích institutů. Říká se, že Finové patří k jedním z nejvzdělanějších lidí na světě, kteří se zároveň učí ze všeho nejméně. Dobrou zprávou a velkou výhodou pro nás je, že studenti z EU neplatí školné!

Je to také nejmírumilovnější místo na Zemi s 3. nejčistším vzduchem. A tato republika nabízí ještě mnohem víc! V první řadě to je třeba kultura sauny, mezinárodní firma Nokie, bývalý hudební skladatel Jean Sibelius, spousta rockových a metalových kapel nebo tvůrce jádra operačního systému Linux – Linus Torvalds.

5 důvodů, proč studium ve Finsku může být tou pravou volbou i pro TEBE:

  • Neplatí se školné
  • Finské školství využívá inovativní studijní metody problem-based learning a výuka je založena na diskusích, skupinové práci a praktických zkušenostech.
  • Hlavními hodnotami pro finské školství jsou kvalita, efektivita, rovnost a mezinárodní prostředí.
  • Finsko je globálním lídrem na poli informačních technologií.
  • Podle průzkumů je Finsko jednou z nejlepších zemí k životu a díky důrazu na aktuální poptávku pracovního trhu a následnému uzpůsobení výuky není pak skok mezi studentským a pracovním životem tak velký!

Přečti si o zkušenosti se studiem ve Finsku bývalé studentky Barči ZDE. V případě zájmu o bakalářské i magisterské studium v této zemi neváhej vyplnit kontaktní formulář – rádi si popovídáme o Tvých možnostech.