Nabídka škol 2

Scandinavian study je největším zástupcem dánských vysokých škol v České a Slovenské republice. Níže najdete mapu partnerských škol a stručný popis o každé z nich.

 

 • Zaeland Institute Of Business And Technology (ZIBAT)
 • Business Academy South West (BASW)
 • DANIA University Of Applied Sciences
 • VIA University College
 • University College Of Northern Denmark (UCN)
 • Lillebealt Business Academy Odense (EAL)
 • Business Academy Aarhus (BAAA)
 • Aalborg University (AAU)
 • Aarhus University (AU)
 • VIA Design
 • International Business Academy (IBA)
 • Copenhagen School Of Design And Technology (KEA)
 • University College Absalon

 

ZIBAT – ZAELAND INSTITUTE OF BUSINESS AND TECHNOLOGY

Stránka školy: http://zibat.dk

 

Zealand Institute of Business and Technology je regionální akademie v dánském regionu Sjelland, kde se nachází i hlavní město Kodaň. Velkou výhodou této školy je blízkost Kodaně, ale i to, že kampusy jsou v menších městech, tím pádem je zde například ubytování levnější než v Kodani.

Studijní obory:

AP DEGREE:
Commerce Management
Computer Science
Logistic Management
Marketing Management
Multimedia Design and Communication
Service, Hospitality and Tourism Management

BAKALÁŘSKÝ TOP-UP
Digital Concept Development
International Sales and Marketing Management
Web Development

 

BUSINESS ACADEMY SOUTH WEST (BASW)

Stránka školy: https://www.easv.dk

 

Business Academy South West je jednou z největších obchodních akademií v Dánsku. Tato škola nabízí AP degree programy, BA Top-up programy a také celé BA programy. BASW má dva kampusy – hlavní kampus je ve městě Esbjerg a druhý kampus se nachází ve městě Sønderborg. Každý kampus má svůj vlastní „International office“, která má na starosti zařídit mezinárodním studentům hladký start života a studia v Dánsku. Škola má také své „Carrier centre“, které slouží jako zdroj inspirace a pomoc studentům při hledání práce a stáží.

Studijní obory:

AP DEGREE:
Computer Science
Marketing Management
Multimedia Design and Communication

BAKALÁŘSKÝ TOP-UP
International Sales and Marketing Management
Design and Business
Software Development
Web Development

 

DANIA UNIVERSITY OF APPLIED SCIENCES

Stránka školy: http://www.eadania.com

 

Dania – Dánská akademie podnikání a technologie – dříve známá jako akademie Minerva –  byla založena v roce 1989 a má dlouholetou tradici. Tato škola nabízí převážně AP degree programy, které se dají studovat buď na kampusu ve městě Randers a nebo ve Viborgu.

Nyní nově kampus ve Viborgu inovuje své prostory. Více o tom najdete ZDE.

Škola Dania nabízí svým studentům silné vazby na regionální obchod a průmysl, což se také podílí na rozvoji školních vzdělávacích programů. Prostřednictvím ”study cases”, návštěvy podniků a stáží studenti získají cenné “reálné” zkušenosti, které jim dají ty nejlepší podmínky do startu jejich budoucí kariéry.

Studijní obory:

AP DEGREE:
Service, Hospitality and Tourism Management
Marketing Management
IT Technology
Automotive Management

BAKALÁŘSKÝ TOP-UP
International Sales and Marketing Management

 

VIA UNIVERSITY COLLEGE

Stránka školy: http://en.via.dk

 

Programy VIA University College jsou rozděleny do 4 akademických škol a VIA Horsens je tou největší. Kampus školy VIA Horsens navštěvuje více než 4000 studentů, ze kterých přibližně polovinu tvoří mezinárodní studenti až 60 různých národností. V tomto kampusu najdete převážně technicky a business orientované studijní programy. Škola nabízí svým studentům možnost zažádat si o bydlení přímo ve školním areálu, kde se například také nachází studentý bar „Waterhole“.

Studijní programy zůstávají v úzké spolupráci s relevantními oblastmi průmyslu. Vysoce kvalifikovaní učitelé s praxí v příslušných oblastech zajištují, aby vzdělávací programy zůstaly v kontaktu s neustále se měnícími potřebami v globálním světě. Také díky tomu si můžete být jisti, že se absolvováním této školy ze studentů stanou plně kvalifikovaní odborníci.

 

UNIVERSITY COLLEGE OF NORTHERN DENMARK (UCN)

Stránka školy: http://www.ucnorth.dk

 

Škola University College of Northern Denmark si zakládá na svém inovativním a moderním způsobu
výuky. Studenti studují v mezinárodních třídách, kde se svými spolužáky pracují na společných projektech, ale také se společně účastní mnoho aktivit, které škola UCN pro své studenty pravidelně připravuje.

Ať už to jsou mnohé sportovní akce, párty, study trips a nebo seznamovací výlety pro nově příchozí studenty, nudit se určitě nebudete! Navíc pro nově příchozí studenty jsou zde studenti z vyšších ročníků, kteří pracují jako tzv. UCN Ambassadors a jsou na škole právě od toho, aby novým studentům pomohli s ubytováním, hledáním práce, s různými akcemi, s volnočasovými aktivitami a poskytli mnoho dalších užitečných informací. Škola podporuje svobodu projevu v atmosféře, která vybízí k otevřeným diskuzím a poskytuje kritické hodnocení.

 

LILLEBEALT BUSINESS ACADEMY ODENSE (EAL)

Stránka školy: https://www.eal.dk/international/

 

Lillebaelt Academy je třetí největší dánskou akademií a největší business akademií v jižním Dánsku. Na této škole můžete studovat jak v Odense, tak i ve městě Vejle. Tato škola, která má více jak 3000 studentů, klade důraz na velmi dobré studijní prostředí a pro své studenty má připravené třídy s moderním zařízením a prostředky pro optimální studijní podmínky. Samozřejmostí je bezdrátový internet, knihovny, místnosti pro „group works“ a jídelna se širokým výběrem pokrmů.

Škola Lillebaelt momentálně dostavila svůj zbrusu nový a moderní kampus ve městě Odense, který se pro nové studenty otevřel v srpnu 2016. Fotografie kampusu a jeho finálních příprav před otevřením najdete ZDE.

 

BUSINESS ACADEMY AARHUS (BAAA)

Stránka školy: http://www.baaa.dk

 

Business Academy Aarhus se nachází ve městě Aarhus, které je druhé největší město v Dánsku s počtem obyvatel přes 300 000. Akademie nabízí široké množství studijních oborů se zaměřením hlavně na techniku, chemii, biologii a business a má okolo 700 mezinárodních studentů z celého světa.

Škola má také vlastní „club“ tzv.  InterCultureClub (ICC), který je provozován samotnými mezinárodními studenty a pořádá různé akce a výlety. Každým rokem BAAA spolupracuje s více než 800 firmami nejenom z Dánska – například s Carlsberg, Ikea, Nordea Bank, Novo Nordisk a Porsche USA. Jako na ostatních školách v Dánsku je v rámci studia na BAAA místo jednoho semestru povinná praxe. Akademie spolupracuje s organizacemi a firmami, které mohou pomoci najít studentům praxe  například v Malajsii, Shangai, Kanadě nebo Tanzánii.

 

AALBORG UNIVERSITY (AAU)

Stránka školy: http://www.en.aau.dk

 

Aalborg University vznikla fúzí několika dobře zavedených institucí v kombinaci s vytvořením několika nových fakult v roce 1974. Od samého počátku byla Aalborg University známá svojí formou vzdělávání, založeného na projektových pracích – také známý jako model Aalborg-PBL – a rozsáhlé spolupráce s okolními společnostmi. Počet studentů univerzity se v součastnosti zvýšil na 19 000 studentů z původních 3000 v průběhu prvních let.

Více o oborech na AAU zastoupených Scandinavian study najdete ZDE.

 

AARHUS UNIVERSITY (AU)

Stránka školy: http://www.au.dk/en

 

Tato moderní univerzita, založena už roku 1928, se v posledních letech dostala do první stovky v několika významných světových řebříčcích, jako je například QS World University Ranking. Tímto si Aarhus University dělá jméno atraktivní vzdělávací instituce a láká tak ty nejlepší studenty, profesory a partnery z celého světa.

Na Aarhus University celkově studuje přes 44500 studentů, z toho je 10% studentů mezinárodních, které reprezentuje přes 100 různých národností. AU si mezinárodních studentů cení a jsou pro ni důležitou prioritou, protože věří, že právě to je skvělým předpokladem k dosažení vysoké úrovně výuky.

Více o této univerzitě najdete ZDE.

 

VIA DESIGN

Stránka školy: http://en.via.dk/programmes/student-life/campus-herning

 

VIA Design College je jak v Dánsku, tak v celé Skandinávii největší vysokou školou v rámci módního průmyslu a životního stylu. Přes 1100 mladých lidí studuje v oblasti oděvního návrhářství, textilu či nábytku a interiérového vybavení. Dánská móda a životní styl společnosti jsou do značné míry značkou absolventů VIA Design.

Školní historie je plná charismatických duší, které vždy měli jasný cíl: vytvořit školu, která by mohla podpořit rozvoj v rámci oblečení a textilního průmyslu.

Osobnosti, jako Aage Damgaard, Carlo Wichman Madsen, Hilda Borch Nielsen a Jakub Kyed… všichni měli hořící vášeň pro jejich nápady, a měli schopnost inspirovat se svým životním prostředím takovým způsobem, že úžasné věci byly splněny znovu a znovu. VIA Design je jedinečným místem pro růst designérského sebevědomí a podnikatelského ducha.

 

INTERNATIONAL BUSINESS ACADEMY (IBA)

Stránka školy: http://www.iba.dk/

 

Škola IBA – International Business Academy  působí v oblasti vzdělání více než 100 let a dnes je hlavní vzdělávací institucí v samotném srdci Dánska. Tato škola nabízí programy zaměřené na business, marketing, finance, management, podnikání a design.

Na škole IBA se dá studovat  několik různých programů; AP degree programy (2 leté programy), bakalářské a magisterské programy a dokonce i MBA. Programy kombinují  akademické a teoretické základy s důrazem na nejnovější vyučovací a studijní metody zahrnující mezioborové projekty a skupinové práce. Programy jsou formou denního studia, dálkového studia a nebo také e-learning. Škola IBA úzce spolupracuje s firmami a organizacemi jak v Dánsku, tak i po celém světě.

 

COPENHAGEN SCHOOL OF DESIGN and TECHNOLOGY (KEA)

Stránka školy: http://www.kea.dk/en/

Copenhagen School of Design and Technology se nachází v hlavním městě Kodaň a má dohromady více než 4 700 studentů. Tako škola nabízí 12 studijních programů v anglickém jazyce v oblastech designu, komunikace, konstrukce a technologie. Na škole potkáte studenty s více než 60 různých zemí  a škola v budoucnu plánuje toto číslo ještě zvyšovat. KEA je také součástí několika mezinárodních projektů a akcí zahrnující studenty, například projektu CHARRETTE či ECOweeek.

Škola KEA se v současné době skládá z 12 kampusů, z nichž každý má své vlastní funkce, které jsou k dispozici všem studentům. KEA areál se rozprostírá po celé Kodani s tím, že každý kampus je do značné míry ovlivněn oblastí, ve které se nachází. Navštívení umístění kampusů školy je dobrý způsob jak zažít rozmanitost Kodaně, od ušlechtilé oblasti Hellerup až po hipsterskou oblast Nørrebro.

Kontaktuj nás pro více informací.

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".