Studium IB programu

Láká Vás studium střední školy v zahraničí? Angličtina není Váš největší nepřítel? Máte velkou motivaci a ambice, že to dotáhnete daleko? Tak tohle by mohla být příležitost přesně pro Vás!

Skandinávie nabízí skvělé podmínky nejen pro zájemce o vysoké školy, ale také pro středoškoláky. Několik skandinávských středních škol poskytuje možnost získat mezinárodně uznávanou maturitní zkoušku IB, která Vám může výrazně pomoci dostat se na přední světové vysoké školy. Dokážeme pomoci s přihláškou na IB školy v Dánsku nebo Norsku.

Studium trvá 1-3 roky, je kompletně v angličtině a na většině škol zadarmo! Tímto je Skandinávie výjimečná – na většině IB škol po celém světě je tento program tučně zpoplatněn, včetně škol v České republice.

International Baccalaureate Diploma Programme je intenzivní program, který zahrnuje studium šesti předmětů ze šesti skupin – tři předměty vyšší úrovně a tři předměty nižší úrovně. To znamená, že předměty, kterým se chcete věnovat více do hloubky, si vybíráte Vy. Můžete studovat třeba jazyky, humanitní vědy, exaktní vědy, matematiku, nebo třeba předměty uměleckého zaměření (více zde)! K Vámi zvoleným předmětům se budete zabývat třeba teorií a dějinami lidského vědění, kreativitě a dobrovolnictví.

Ideální kandidát by měl mít velice dobré známky (ideálně vyznamenání) a velice dobrou znalost AJ (B2).

Program je určený primárně pro studenty ve věku 16-19 let – není to ale vždy podmínka! Pre-IB program je vhodný pro studenty, kteří budou mít za sebou v době nástupu 10 let školního vzdělávání, tedy základní školu a první ročník střední školy. Některé školy ale přijímají i studenty přímo po základní škole. IB program je vhodný pro studenty, kteří budou mít za sebou v době nástupu alespoň 11 let školního vzdělávání, tedy dva ročníky střední školy. Některé školy přijímají studenty do IB programu i po absolvování prvního ročníku SŠ.

Máte tedy tři možnosti:

1.

Vyzkoušet si pouze 1 rok studia na Pre-IB programu a pojmout to jako finančně dostupný „exchange year“.

2.

Absolvovat dvouleté studium IB programu završené mezinárodní maturitou a váženým IB diplomem.

3.

Spojit první dvě varianty a absolvovat tříleté studium, které zahrnuje Pre-IB  program (přípravku) a navazující IB program.