Jak se přihlásit

Nejlepší čas začít řešit přihlášku na IB školy je co nejdříve! Každá IB škola má omezenou kapacitu a na některých z nich to funguje tak, že dřívější přihláška má vyšší šanci na úspěch. Ideální je začít svou přihlášku řešit s ročním předstihem před plánovaným nástupem, aby bylo možné přihlášku odeslat na podzim a tím maximalizovat šance na přijetí a získání pokoje na internátu. Neznamená to ale, že pozdější přihláška nemá šanci – na některé školy není problém podat přihlášku ani během zimy. Pokud ale stojíte o co největší výběr, ozvěte se nám co nejdříve to půjde. 

1. Kontaktujte Scandinavian study.

Prvním krokem je vyplnění tohoto krátkého kontaktního formuláře, na základě kterého se Vám do 2 pracovních dnů ozveme. Můžeme se domluvit na nezávazné konzultaci, kde individuálně probereme Vaše možnosti.

2. Vyzkoušejte si, zda máte dostačující angličtinu.

Angličtina je pro pobyt na IB škole nezbytností. Není nutné mít perfektní gramatiku ani nekonečnou slovní zásobu, ale schopnost a ochota v angličtině komunikovat je potřeba. Orientačně je potřeba mít alespoň úroveň B2. Během úvodní nezávazné konzultace spolu probereme, jakým způsobem ověřit, jestli je Vaše úroveň dostačující.

3. Přihlaste se k servisnímu zprostředkovatelskému balíčku.

Pokud po nezávazné konzultaci usoudíte, že je pro Vás studium pre-IB nebo IB to pravé a máte dostačující úroveň angličtiny, dalším krokem je vyplnění přihlášky k našemu servisnímu zprostředkovatelskému balíčku. Balíček stojí celkem 30 000 Kč a hradí se ve dvou splátkách. Záloha ve výši 15 000 Kč se platí při zahájení spolupráce a doplatek ve výši 15 000 Kč se hradí až ve chvíli, kdy byl zájemce přijat do programu i ubytování. V případě neúspěchu vracíme zálohu zpět a doplatek nehradíte, v nejhorším případě tedy ztratíte jen trochu času.

Co je součástí zprostředkovatelského servisního balíčku?

  • konzultační servis během celého procesu (před i po podání přihlášky, před i po nástupu na školu)
  • asistence s výběrem nejvhodnějšího programu a konkrétní školy
  • oxfordský test z angličtiny (včetně přípravného dokumentu), jehož výsledek lze použít k doložení úrovně
  • asistence s vytvořením motivačního a referenčního dopisu tak, aby byla šance na úspěch co nejvyšší
  • překlady vysvědčení a dalších relevantních dokumentů
  • příprava a kontrola veškerých podkladů k přihlášce a odeslání přihlášky na školu i internát
  • pravidelná komunikace s dánskou/norskou školou
  • praktický manuál týkající se pobytu v Dánsku/Norsku včetně vyřizování formalit
  • propojování s dalšími studenty z ČR/Slovenska, kteří směrují na stejnou školu

Všichni naši konzultanti ve Skandinávii studovali a žili. Českým studentům na skandinávské IB školy pomáháme jako jediní v ČR již 5 let, a to s cca 90% úspěšností. Můžete se tedy spolehnout, že budete mít v průběhu celého procesu po ruce osobu, která se vyzná.