studium-vo-svedsku-so-scandinavian-study

Financování

Financování studia ve Švédsku je snadné! Studenti pocházející z členských států EU neplatí žádné školné (nečlenské státy platí přibližně 220 000 Kč ročně). Studenti si hradí pouze náklady na studijní materiály, ubytování, dopravu a stravu.

Náklady a ceny

Ve Švédsku se platí švédskou korunou (SEK), přepočet z Kč je jednoduchý, 100 SEK je přibližně 270 Kč. Hotovost se v běžém platebním styku používá už jen minimálně, většina transakcí probíhá platební kartou. Vaše životní náklady se budou pohybovat v rozmezí od 15 000 Kč do 25 000 Kč měsíčně, v závislosti na vašich nárocích.

Ubytování

Ceny ubytování na kolejích se pohybují od 9 000 do 13 000 Kč měsíčně. Tato forma ubytování obvykle zahrnuje jeden pokoj s vlastní koupelnou. Pokoje jsou vybaveny nejmodernějším vybavením. Velkou výhodou je, že škola zajišťuje ubytování na kolejích všem studentům, kteří mají zájem.

Cestování

Dobrou zprávou je, že místní obyvatelé a zejména studenti jsou zvyklí do školy nebo do práce jezdit na kole. Kolo Vám velmi ušetří náklady na dopravu. Obecně platí, že autobusy jsou levnější než vlaky.