studium-vo-svedsku-so-scandinavian-study

Financování

Financování studia ve Švédsku je snadné! Studenti pocházející z členských států EU neplatí žádné školné (nečlenské státy platí přibližně 220 000 Kč ročně). Studenti si hradí pouze náklady na studijní materiály, ubytování, dopravu a stravu.

Náklady a ceny

Ve Švédsku se platí švédskou korunou (SEK), přepočet z Kč je jednoduchý, 100 SEK je přibližně 270 Kč. Hotovost se v běžém platebním styku používá už jen minimálně, většina transakcí probíhá platební kartou. Vaše životní náklady se budou pohybovat v rozmezí od 15 000 Kč do 25 000 Kč měsíčně, v závislosti na vašich nárocích.

Ubytování

Ceny ubytování na kolejích se pohybují od 9 000 do 13 000 Kč měsíčně. Tato forma ubytování obvykle zahrnuje jeden pokoj s vlastní koupelnou. Pokoje jsou vybaveny nejmodernějším vybavením. Velkou výhodou je, že škola zajišťuje ubytování na kolejích všem studentům, kteří mají zájem.

Cestování

Dobrou zprávou je, že místní obyvatelé a zejména studenti jsou zvyklí do školy nebo do práce jezdit na kole. Kolo Vám velmi ušetří náklady na dopravu. Obecně platí, že autobusy jsou levnější než vlaky.

Láká Tě možnost studia VŠ nebo SŠ v Dánsku?

Zůstaň v kontaktu a nepřijdeš o žádné novinky!Jako dárek získáš PDF verzi naší knihy "Jak se nezastavit u hranic".